Головна Війна Школяр із Житомира, який випікав і продавав хліб, передав кошти для ЗСУ...

Школяр із Житомира, який випікав і продавав хліб, передав кошти для ЗСУ у фонд Притули. ФОТО

1017
0

За увесь час Станіслав Сєдов спік і продав більше 170 хлібин. Замовлення отримувала його мама Леся у соцмережах та по телефону. Здебільшого каже вона, люди купували одну хлібину.

Серед найактивніших – фітнес-тренер та волонтерка Ірина Керосина. Вона поширила серед знайомих інформацію про таку ініціативу – допомогла зібрати чимало замовлень і сама також купувала домашній хліб. Віталій Колодницький, з яким Леся знайома ще з університетських часів, робив замовлення майже щотижня, та подеколи доводилося трохи чекати на виконання, бо була велика черга з охочих посмакувати запашним хлібом.

«Зустріч з Сергієм Дмитровичем Станіславу сподобалась, – ділиться мама. – Нам провели екскурсію по всім напрямкам діяльності: від такмеду до дронів, які закуповує фонд. Також розповіли про військові трофеї та показали їх – елементи військової форми, знищеної ворожої техніки, «Орлан», який збили українські воїни та багато іншого. Найближчим часом син планує сконцентруватися та навчанні та відпочинку. Пекти хліб, коли ситуація з електроенергією така не стабільна, досить складно, бо не знаєш чи встигнеш закінчити справу. Чим займатиметься далі – покаже час».

Продавали чай, солодощі і лимонади, саморобні ляльки-мотанки, виступали із концертами на ярмарках, проводили костюмовані квести,  просили пожертви на блокпосту та ще багато іншого – це лише частина волонтерських ініціатив, які у листопаді впроваджували діти по всій Україні, аби зібрати кошти на підтримку ЗСУ. 

Таким чином у Благодійний фонд Сергія Притули за місяць надійшло майже 270 тисяч гривень, 10 з яких – від житомирського школяра Станіслава Сєдова.

Наприкінці серпня хлопчик  почав випікати вдома хліб. Цій справі раніше навчився від батька. Одна порція – три хлібини, по 50 гривень кожна. В основі – борошно, вода і дріжджі. Усі процеси виконував самостійно. Це займало по 3-4 години у вільний від уроків час.

Зробити замовлення могли усі охочі, виконувати їх Станіслав намагався оперативно. Перший хліб розібрали ще гарячим у магазинчику поруч з будинком, а надалі доставкою по місту займалася мама. Часом постійним клієнтам свою продукцію юний пекар привозив разом із нею. Кожну хлібину запаковував у папір і лишав напис «Дякую».

Свою мету озвучив одразу ж – зібрати 10 тисяч гривень і передати Сергію Притулі. Шлях до здійснення задуманого був тривалим, значних труднощів додали ракетні обстріли і відключення електроенергії в останні тижні.  

Днями стало відомо, що Станіславу все вдалося. Більше того, він зустрівся особисто і поспілкувався із волонтером Сергієм Притулою у Києві і навіть пригостив його та  команду фонду своїм хлібом. Усі виручені кошти житомирянин побажав витрати на придбання рацій для військовослужбовців.

Юлія Демусь

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here