Home Війна Ветерани отримають 54 млн гривень грантів на розбудову власного бізнесу

Ветерани отримають 54 млн гривень грантів на розбудову власного бізнесу

315

Стартувала вже 12 хвиля подачі заяв на гранти для ветеранів у рамках програми “Власна справа”. За її підсумками оберуть 17 переможців, які отримають від держави кошти на відкриття або розвиток свого бізнесу на 7,2 млн грн. Загалом, від старту грантової програми переможцями стали вже 136 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 54 млн грн.

Про це повідомив Урядовий портал з посиланням на заступницю Міністра економіки України Тетяна Бережна.

“На сьогодні маємо 136 переможців ветеранського компоненту програми “Власна справа”, які отримають гранти на старт або розширення свого бізнесу на 54 млн грн. Більшість з них – 56% грантів – отримали саме ветерани, проте й дружини та чоловіки наших захисників і захисниць є досить активними. Нагадаю, вони можуть взяти грант до 500 тис. грн на започаткування власної справи, або розвиток діючого бізнесу, поки другий з їхньої родини воює на фронті. На сьогодні вже 60 членів родин захисників скористались такою можливістю та отримають гранти на 30 млн грн”, –  зазначила посадовиця.

Серед 17 переможців дванадцятої хвилі 4 – учасники бойових дій, 13 – члени родин ветеранів.

На отримані грантові кошти переможці планують відкрити кав’ярню, салон краси, креветочну ферму, магазин жіночого одягу, більярдний клуб, підприємство з виробництва соняшникової олії, шиномонтаж, компанію з монтажу й обслуговування промислового обладнання. Дехто отримав грант на розширення діючої справи – розширити та модернізація салону краси, відкриття бургерної в кафе, розширення швейного цеху, що спеціалізується на пошитті спортивного одягу для дітей та спецодягу та ін.

Згідно з умовами програми, усі учасники мають право отримати такі гранти:

  • 250 тис. грн – для ветерана за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн – для ветерана, який має досвід підприємницької діяльності, зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани.

Два останні гранти надаються на умовах співфінансування з отримувачем, у відношенні 70/30, тобто отримувач гранту вкладає у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надає держава у вигляді гранту. 

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here