100 тис. грн боргу за тепло: у Житомирі на неплатників чекають “несподіванки”

300
0

У Житомирі напружена ситуація щодо боргів за комунальні послуги з опалення. “Житомиртеплокомуненерго” повідомляє про 33 млн грн боргу населення за використане тепло в попередніх опалювальних сезонах. Із боржниками планують боротися за допомогою виконавчої служби.

У деяких житомирян борги за тепло перевалили за 100 тис. грн. Велика частина людей – 1540 абонентів, виїхавши з країни під час повномасштабного вторгнення, не платили за послуги вже два сезони. 

На тих, хто повертається додому і має борг за комунальні послуги, чекають великі “несподіванки” – від блокування рахунків, арешту майна до непропуску за кордон через наявність арештів.

Докладніше про це у коментарі Першому житомирському розповів директор “Житомиртеплокомуненерго” Дмитро Рогожин.

“Самий великий біль – це борги населення. Населення нам заборгувало 33 млн, лише за попередній сезон.

Також 1540 абонентів залишили свої квартири та живуть за кордоном. Вони отримують соціальну допомогу від європейських держав, здають свої квартири в оренду та отримують оплату від орендарів, але все одно не сплачують комунальні платежі. 

Є випадки, коли борг перевищив за 100 тисяч грн. 

Лише в травні місяці нам дозволили звертатися до виконавчої служби. До цього було накладено ембарго. З травня дуже жорстко почали працювати як державні, так і приватні виконавці. І всі ті люди, які заборгували, повертаючись сюди, отримують несподіванки. По-перше, вони не зможуть виїхати за кордон, всі їхні рахунки та банківські картки будуть заблоковані та арештовані. Їх майно, яке належить їм, також буде арештоване, і нічого з цим не можна буде зробити, поки не буде погашений борг або підписаний договір про реструктуризацію”, – розповів Дмитро Рогожин.

Він додав, що підприємство має, крім боргів населення, ще одну проблему – збитковий тариф на 24%.

Теплокомуненерго розраховує на компенсацію різниці в тарифах з боку держави, але поки вона на папері.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here