Home Місто 23-річну житомирянку вкусив хом’як, який хворів сказом

23-річну житомирянку вкусив хом\’як, який хворів сказом

126

17 серпня 2016 року до Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області  надійшло повідомлення про лабораторне підтвердження сказу  у хом’яка, власником якого є мешканець м.Житомира.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено, що домашня тваринка постійно перебувала  в оселі  протягом останніх 1,5 року. 6 серпня 2016р. хом’як наніс укус дочці власника віком 23 роки, за допомогою в травмпункти м.Житомира постраждала не зверталася.

14.08.16р. хом’як здох, труп  був доставлений до Житомирської державної регіональної лабораторії ветеринарної медицини, де лабораторно було підтверджено сказ.

17.08.16р. здійснено сумісний виїзд у вогнище фахівців Держпродспоживслужби м. Житомира та ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», в ході чого встановлено, що за даною адресою виявленого ще одного хом’яка (живого), який разом з загиблою твариною постійно протягом 1,5 року утримувались в різних клітках.

Хом’яка, якого виявлено у вогнищі, вилучено для карантинування на базі Житомирської міської державної ветеринарної лікарні.

Працівниками ветеринарної служби у вогнищі проведено заключну дезінфекцію.
Контактним особам та постраждалій було рекомендовано звернутися в травматологічний пункт по місцю проживання для антирабічного лікування.

За матеріалами ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here