Home Місто Аеропорт «Житомир» використовують лише для ремонту та обслуговування літаків

Аеропорт «Житомир» використовують лише для ремонту та обслуговування літаків

468

Аеропорт «Житомир» відповідає всім вимогам, проте поки використовується лише для ремонту та технічного обслуговування літаків компанії YanAir. Причина – коротка злітно-посадкова смуга, на яку не можуть сідати сучасні літаки.

Про це повідомляє ОДА за підсумками наради щодо реконструкції та розвитку аеропорту, на яку приїхав заступник міністра інфраструктури Олег Ющенко.

Раніше повідомлялося, що місцева влада зверталася до держави з проханням виділити кошти на добудову злітної смуги. На це потрібно було 100 млн грн.

Злітна смуга повинна мати 2500 метрів довжини (нині 1650 ) та 45 метрів ширини, а також необхідно встановити інструментальну систему посадки (ILS), яка включає радіомаяк по схилу з дальномером для обох боків напрямків посадки (129 та 309), що дозволяє отримати 1-у категорію ІКАО.

Одним із варіантів задіяння аепоропорту також визначили створення школи з підготовки пілотів на авіаційному тренажері. – імітатор польоту, призначений для наземної підготовки польотів. Підготовка пілотів на авіаційному тренажері є одним із найважливіших елементів забезпечення безпечної експлуатації повітряного судна. Він дозволяє мінімізувати негативний вплив так званого людського фактора, тобто дозволяє звести до мінімуму можливість помилкових дій екіпажу.

Довідка. Територія аеропорту – 1 170 232 м2. Загальна площа будівель і споруд – 8513м2. Довжина злітно-посадкової смуги (ЗПС) – 1650 м. Пропускна здатність – понад 1000 пасажирів на добу. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here