Home Місто Активісти закликали житомирян не купувати речі зі шкіри й хутра. ФОТО та...

Активісти закликали житомирян не купувати речі зі шкіри й хутра. ФОТО та ВІДЕО

137
"Залиште хутро тваринам", "Чужа сметь не зігріє", "Вільна тварина – вільна людина", – з такими  закликами 20 січня  активісти анархо-руху “Chaotic Good” прийшли під стіни кінотеатру "Жовтень, де якраз відкрилася виставка, в асортименті якої представлені вироби зі шкіри та хутра.


Поки один з учасників заходу – Олександр Микитенко, розповідав про хибні уявлення громадськості щодо хутряної індустрії, яка по-суті представляє собою смерті для мільйонів тварин щорічно, серед перехожих поширювали листівки з інформацією про чотири міфи, якими зазвичай виправдовують себе покупці та власники шуб.
 
 " Це вкрай неекологічна діяльність, що шкодить здоров’ю людей та невиправдана економічно, адже зиск від виробництва хутра отримують перш за все великі корпорації, для яких виробництво хутра лише один із видів прибутків, – впевнений Микитенко. –  В той самий час існує безліч альтернатив хутряному одягу, не пов’язаних із жорстокістю, які по термічним, естетичним, економічним та екологічним характеристикам значно перевершують хутро та шкіру.  
 
Важливо зрозуміти, що  хутро  – більше не засіб захисту від холоду, яким воно було у часи неандертальців. Сьогодні хутро – це лише символ розкошу, а міфи про хутро як про незмінний атрибут краси та престижу підтримується рекламною індустрією, яка спекулює інструментарієм моди.  Ми звертаємося до громадськості з закликом подолати відчуження та усвідомити беззмістовність та жорстокість використання хутра та шкіри в сучасному світі".
 


Активісти, значна частина з яких вегатаріанці та вегани,  також представили статистику, згідно з якою на виробництво однієї шуби йде 18 лисиць, 27 єнотів, 160 шиншил або ж аж 250 білок. Кажуть, що самі намагаються відшукати у магазинах та на ринках міста не менш якісний одяг та взуття, але без елементів хутра чи шкіри. 
 
Акція була мирною і безпосередньо в роботу виставки-ярмарку ніхто не втручався. Так само не було жодних провокацій зі сторони продавців, а от потенційні покупці інколи негативно реагували і на  зібрання молоді з плакатами, і на прохання ознайомитися з листівками.
 
Нагадаємо, що раніше “Chaotic Good” пікетували у Житомирі цирк біля ТРЦ,  протестуючи проти використання тварин у цій індустрії.


Юлія ДЕМУСЬ
 
 
 
 
 
 
 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here