Home Місто Батьки 22-річного Максима Щербатюка виставили на продаж будинок, щоб врятувати сина

Батьки 22-річного Максима Щербатюка виставили на продаж будинок, щоб врятувати сина

136

З кінця січня батьки 22-річного Максима Щербатюка із Денишів намагаються врятувати життя єдиного сина. Хлопець у них розумний, добрий, без шкідливих звичок. Гарно навчався в школі, закінчив із відзнакою кооперативний коледж бізнесу і права, влаштувався на роботу. Мама каже, що у світі нема золота такої проби як її син – «золота» дитина, помічник і опора батьків.

Спочатку Максиму лікували хворе горло, потім спину, серце і навіть вітрянку. Врешті мати почала помічати, що в нього зник апетит, хлопець зблід і запропонувала поїхати в обласну лікарню.

Через деяких час мали результати аналізів на руках і лікар повідомив, що у Максима гострий лімфобластичний лейкоз.

Лікування розпочали одразу після обстеження. Батьки постійно чергують біля сина, купують велику кількість дорогих ліків, адже «Лікарняна каса» діє лише протягом 9 днів. Мама Наталія розповідає, що препарати через аптеку замовляє з Дніпропетровська. Зверталася за допомогою в обласну раду, до депутатів, благодійників, в Червоний Хрест, а також писали заяви на отримання фінансової допомоги. Втім, звідусіль приходять «відписки» на відділення обласної лікарні ім.Гербачевського, де всі ці місяці лікується Максим.

Якщо кошти і дають, то мова йде про кілька сотень гривень, а в цей час лише один день лікування обходиться у кілька тисяч. Курс «хімії» рідні Максима оплачують із власної кишені, але грошей уже нема. Односельці трохи допомогали, сільський голова разом з громадою влаштовувала благодійний концерт і постійно підтримує родину, колеги по роботі ставляться теж із розумінням.

«Ми виставили на продаж техніку і будинок. Було два потенційних покупці, але подивилися і поїхали. Це гарний будинок, який ми самі будували. Продали машину і тепер ще хочемо трактор. Розумієте, ми це все нажили разом, багато працювали, не покладаючи рук. Не було такого, щоб в парк вийти посидіти, кудись поїхати. Все старалися для сімї. Порахували, що навіть як все продамо, зберемо тисяч 200, а нам лише ні лікування за кордоном треба 600 тисяч гривень і ще 170 тисяч доларів на опереацію по пересадці кісткового мозку, – розповідає пані Наталія. –  Я не знаю, що буде далі, де ми будемо жити, але мені треба врятувати сина. Він так тримається за життя. Це так важко бачити його болі щоденно. Раніше важив 75 кілограм, коли поступив на лікування – 71, а зараз 55. Він у дзеркало боїться глянути. Перший курс «хімії» нам не підійшов, другий теж не допоміг, а третій поки не дає результатів. Лікар каже, що мала б бути ремісія, а натомість маємо ускладнення. Вчора сина перевели в реанімацію. Він дихати не міг, нігті посиніли. Ракові клітки бурлять в організмі. Зараз їх 50%, а раніше взагалі було 94%. «Хімія» вбиває їх, але й організм послаблює, тому для відновлення лейкоцитів купуємо медикаменти по 1800 гривень упаковка. Таких препаратів придбали лише за раз 7 упаковок. Гроші треба постійно, а їх вже нема, де брати. Я кажу, що врятуємо сина і сама почну займатися волонтерством і допомагати таким людям, бо я на собі це все відчула. Це страшно».

Мама Максима 25 років пропрацювала із дітками в дитбудинку, батько працює у санаторії і сам хлопець до хвороби теж працював там. У родині було ще двоє дітей, але старший малюк помер у віці 18 днів, а дівчинка, яка народилася у 2002 році, померла у лікарні у віці 2, 5 місяців.

Наталія не розуміє за що Бог їй дав такі випробування і тепер понад усе хоче врятувати єдиного сина.

Максим налаштований оптимістично і каже, що як тільки подолає хворобу, подякує батькам і всім благодійнкам за допомогу, а тоді почне змінювати своє життя на краще. «Жити хочеться», – зізнається він.

На лікування та операцію Максима Щербатюка готові  прийняти у білоруській клініці. Усі необхідні для цього документи батьки вже підготували в столичній лікарні, але зараз важливо стабілізувати його стан.

Хлопцю колють сильні знеболюючі. Нещодавно його на кілька днів відпустили додому, але тепер він знов під пильним наглядом лікарів і батьків. У Максима дієта, але їжа не засвоюється взагалі.

Крім коштів на лікування, постійно потрібні донори тромбоцитів із групою крові 4+. Мама розповідає, що трохи людей відгукнулося, серед них колеги чоловіка, військові, студенти ЖДТУ. Також їх підтримують Людмила Свобода і волонтер Олег Бойко. Усіх бажаючих допомогти мама Наталія просить дзвонити безпосереднього їй  0975075428.


Переказати кошти можна на картку ПриватБанку 5168 7572 8670 0069.

 


Юлія ДЕМУСЬ 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here