Home Місто Бердичівляни продають молоко у старих пластикових пляшках, які збирають на смітниках

Бердичівляни продають молоко у старих пластикових пляшках, які збирають на смітниках

153

«Пляшка зі смітника – не для молока» – саме під таким гаслом в суботу, 26 жовтня, в Бердичеві, на міському кооперативному ринку активісти громадського об’єднання «Самопоміч» спільно з керівником ГО «Французький Альянс» Юлією Лефтер проведуть акцію по обміну у продавців молока старих ПЕТ пляшок на нові.

– Вже давно стало нормою купувати молоко на базарі у старих пластикових пляшках. І мало хто задається питанням – звідки продавці молока ці пляшки беруть. Та ще й в такій кількості. А дарма. Ми провели невелике дослідження і виявили, що ці пляшки базарники купують у бомжів. А ті їх знаходять на смітниках міста. Виходить, що мешканці п’ють молоко з пляшок зі смітника і навіть не усвідомлюють наскільки це небезпечно для здоров’я. Та й просто гидко, – розповіла керівик громадського організації «Французький Альянс»» Юлія Лефтер.Саме тому активісти «Самопомочі» вирішили провести інформаційну кампанію, аби пояснити мешканцям про небезпеку купівлі молока у старих пластикових пляшках, які збирають на смітниках.

В Бердичеві не існує місця прийому ПЕТ тари, але на базарі селяни скуповують пляшки доставлені безхатченками прямо зі смітників по 0.20 грн за шт.

– Ми не пропонуємо взагалі відмовитись від купівлі молока на базарах.Зовсім ні. Просто молоко мають продавати у відповідній тарі. Це можуть бути скляний посуд, бідони, глиняний посуд. Ще одним варіантом можуть стати нові ПЕТ пляшки. Вони коштують недорого, зате з них вже точно ще ніхто не пив, – каже Юлія Лефтер.

ГО«Самопоміч» домовилась із виробниками таких пляшок, аби вони облаштували місця продажу на ринках міста. Перші півроку такі пляшки продаватимуть із значними знижками.

– Ми закликаємо людей дбати про своє здоров’я і перед тим, як викинути пляшку у смітник, зіпсувати її. Пляшку можна пошкодити, поламати, або порізати і вже в такому вигляді викидати. Тоді її  ніхто не зможе повторно використати під молоко або олію, – закликає Юлія Лефтер.

В подальшому «Самопоміч» планує провести акцію «Пляшка зі смітника – не для молока» в Житомирі та інших містах Житомирської області.

– Ми хочемо зробити цю акцію загальнонаціональною, адже проблеми із багаторазовим використанням пластикових пляшок існують в усіх куточках України, – розповіла Юлія Лефтер.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here