Home Місто Бердичівлянка Катерина Криворучко всім родичам дарує ікони вишиті бісером. ВІДЕО

Бердичівлянка Катерина Криворучко всім родичам дарує ікони вишиті бісером. ВІДЕО

323

Зимовий час, багатий на свята і довгі вечори, бердичівлянка Катерина Криворучко звикла проводити за улюбленою справою – вишиває бісером ікони. Цим видом рукоділля майстриня займається лише рік, і вже встигла створити більше десятка зображень святих.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу "ВІК".

Щоправда, вдома рукотворні ікони Катерини Наумівни довго не затримуються, а мандрують до рідних, які живуть і в Бердичеві, і за кордоном. Майстриня має двох доньок, двох зятів, трьох онуків і одну правнучку. І кожному, каже, планує виготовити мінімум по дві ікони. Це і оригінальний подарунок, і оберіг.

Катерина Криворучко, майстриня: «Миколу угодника вишила, Матір Божу, потім святу Людмилу, святого Іллю. Ось іконка Святослава онукові, а це – правнучці Софії. А це – Наталії».

Якось, каже пані Катерина, вона пішла до магазину рукоділля і зустріла там жінку, яку підбирала бісер до своєї картини.

Катерина Криворучко, майстриня: «Я побачила вишиванку і каже: «Боже, яке гарне! Я б теж хотіла навчитися». А вона сказала, що нічого складного тут немає. У неї були з собою голки і вона показала мені два стьожка».

Катерина Наумівна одразу придбала схему маленької ікони, щоб вдома закріпити отриманий від жінки урок. А нині вже і сама залюбки ділиться секретом вишивки бісером.

 

З мистецтвом вишивки майстриня Катерина Криворучко подружилася ще у дитинстві, коли споглядала за роботою мами і сестри. Вміє вишивати гладдю та хрестиком, а ще в’язати.

Катерина Криворучко, майстриня: «Рушники вишивала, онучці блузку хочу вишити… Словом, вишиваю усе, що на голову спаде і що до душі. Працюю, коли є час. І вночі буває довбуся… Отака творчість».

Таке хобі супроводжує жінку усе життя. На пенсії, звичайно, для творчості більше часу, та з рукоділлям пані Катерина не розлучалась навіть на роботі – 42 роки відпрацювала на «Прогресі» кранівцею і слюсарем.

Катерина Криворучко, майстриня: «Якщо працювала на крані, то ще й в’язати любила. Буває, є вільна хвилинка, то в’яжу. На крані в мене і нитки зі спицями були».

Коли виконає план із забезпечення іконами усіх родичів, Катерина Наумівна хоче вишивати бісером ще й пейзажі. Схему одного вже пригледіла у магазині. А чим іще, каже, можна на пенсії зайняти свої руки і серце, коли близькі живуть окремо, а тобі місяць тому лише 70 «стукнуло»?

Катерина Криворучко, майстриня: «Телевізор довго дивитися я не можу, книжки читати не дуже люблю, а от таке хобі люблю. В такі моменти я про усе забуваю, навіть поїсти. І так спокійно мені стає».


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here