Home Місто В Бердичеві засуджені моляться та в’яжуть шкарпетки для дітей.ФОТО

В Бердичеві засуджені моляться та в’яжуть шкарпетки для дітей.ФОТО

123

Одразу три виправні заклади Бердичівщини на цьому тижні провели для представників громадськості, чиновників міської ради, родичів ув’язнених та ЗМІ Дні відкритих дверей. Гостей зустрічали в Райківській виправній колонії №73, Бердичівській виправній колонії №70 та у Бердичівському виправному центрі № 108, щоб показати умови в яких перебувають засуджені.

Журналістам РІО Бердичів вдалось побувати за воротами БВК№70, закладі, де люди відбувають покарання за за умисні особливо тяжкі злочини, а також засуджені, які скоїли злочини під час відбуття покарання. В окремому секторі тримаються засуджені до довічного позбавлення волі.

За словами керівництва закладу, дні відкритих дверей для громадськості, а особливо родичів ув’язнених, відтепер проводитимуться частіше. Уже в наступному році буде складений графік днів відкритих дверей, завдяки яким люди зможуть побачити життя по той бік колючого дроту. Робиться це все для того, щоб довести громадськості, що пенітенціарна система нашої країни, яка зараз реформується, стала більш відкритою, крім того такі візити будуть корисні для людей, оскільки відвідини місць позбавлення волі змушують задуматись над цінностями у житті – переконане керівництво закладу.

Гостей провели територією колонії та показали їдальню, в яких умовах проживають ув’язнені, двір для прогулянок, церкву з іконами та розписами виконаними власноруч засудженими та інноваційні технології, якими оснастили колонію в цьому році. В закладі є дві камери для відеоконференцзв’язку з залом судових засідань, в яких в’язні, які з певних причин не можуть покинути заклад, можуть брати участь у судовому засіданні в режимі онлайн через мережу інтернет.

Деякі з в’язнів, які відбувають покарання за скоєння тяжких і особливо тяжких злочинів знаходять розраду у вірі в Бога, розкаюються і шукають можливість робити добро. Так, один з засуджених, який відбуває покарання за вбивство двох людей, навчившись в’язати шпицями, зараз регулярно вив’язує разом з своїми товаришами по кілька сотень шкарпеток, які відправляються у дитячі будинки по всій Україні. Нитки для своїх виробів вони отримують з України, США та інших країн. «Якби був шанс почати все з чистого листа, то я б прожив його без криміналу. Я знаю, що таким як я, важко повірити, але тут я повірив у Бога і стараюсь допомогти комусь, а діти – це святе», – зазначив чоловік.

Навіть після всього побаченого, залишається гнітюче враження, яке важко описати словами. З таких місць хочеться вийти чим швидше і ніколи туди не повертатись. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here