Серед усього весняного різноманіття цвіту квітів, дерев та кущів особливо вирізняються магнолії. Вони ніжні, тендітні та ароматні. Теплі і сонячні вихідні у Житомирі сприяли тому, що одразу на кількох локаціях в центральній частині міста розквітнули магнолії. Житомиряни активно роблять селфі, фотографують квіти. Втім, негода і вітряна погода протягом 2-3 квітня дещо заважають цьому. Перш за все страждають квіти, пелюстки яких рясно обпадають.

Отож, аби зробити гарні світлини і встигнути намилуватися цвітінням магнолій пропонуємо якомога швидше навідатися до дерева на Новому Бульварі (деревце із пишними великими квітами поблизу бібліотеки ім.О.Ольжича), у Шодуарівський парк (три високих дерева з дрібнішими квітами перед спуском до мосту), у двір Церкви “Різдва” (вул.Коцюбинського, 5).

До речі, на Бульварах цвітуть білі магнолії, а от біля церкви – білі і вже потрохи розпускаються бутони рожевих. Також магнолія вже починає квітнути у Ботанічному саду Поліського національного університету, який відкритий для відвідувачів на вихідних, а згодом буде і біля храму Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона на території обласної лікарні.

Ще рожеві магнолії можна знайти у дворі ЖДУ їм.І.Франка (біля факультету фізичного виховання і спорту).

Магнолія  — великий рід рослин родини магнолієвих, названий іменем французького ботаніка П’єра Маньоля. Рід містить понад 300 видів. Включає як вічнозелені, так і листопадні дерева, деякі до 30 м заввишки. 

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here