Головна Місто Біля Житомиргазу Свобода і Самопоміч підпалили діжку: вимагають чесну ціну на газ

Біля Житомиргазу Свобода і Самопоміч підпалили діжку: вимагають чесну ціну на газ

194
0

Свободівці, представники Самопомочі та Нацдружин прийшли під приміщення Житомиргазу і вимагають зупинити маніпуляцію щодо показників у платіжках за комунальні послуги та газопостачання.

Мітингувальники розвели вогонь у металевій діжці та показово спалили у ній платіжки за газ.

Активісти кажуть, що пересічні українці не можуть сплачувати таку високу ціну за постачання газу та його транспортування. Мітингувальники заявили, що зараз люди переплачуть ті послуги, які ще не використані.

Для розрахунку плати за розподіл газу нині за основу беруть обсяг споживання газу протягом попереднього газового року, який триває з 1 жовтня по 30 вересня. Загальний обсяг газу, спожитого за попередній газовий рік, множиться на тариф на розподіл – це є річна плата за розподіл газу. Річна плата ділиться на 12 рівних щомісячних платежів, які сплачуються щомісячно протягом року.

«У світі немає такого, щоб люди платили наперед за послуги. Більше того, немає жодної гарантії, що переплачені гроші будуть повернуті, якщо буде спожито менше газу», – кажуть мітингувальники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Житомирські депутати просять у Зеленського відмінити плату за транспортування газу

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року житомиряни, як і всі українці, отримують дві платіжки за газ. Газ – окремо, доставка – окремо. Розділення платіжок відбулося для споживачів всієї країни.

Тарифи на розподіл в кожному регіоні різні, причому у Житомирі далеко не найнижчі, а втричі вищі, ніж у Києві, а з липня стануть в чотири рази вищими від столичних.

Як поінформувала «ГазПравда», від початку року тарифи на розподіл газу зросли в середньому на понад 46%, а з 1 липня планується ще одне підвищення – вже на 20%.

У Житомирі тарифи за доставку газу є наступними: для «Житомиргазу» це 1007 грн за 1 тис. м3 на місяць або 1,07 грн за 1 кубометр газу.

У Києві тариф найнижчий – 0,34 грн за кубометр, який не зросте і в липні.

На завершення мітингу активісти надали звернення до керівництва «Житомиргаз» зі своїми вимогами припинити свавілля газових монополістів.

 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here