Home Місто БПП закликає парламент проголосувати за закон про передачу земель держвласності громадам

БПП закликає парламент проголосувати за закон про передачу земель держвласності громадам

100

За ініціативи фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Житомирська обласна рада ухвалила текст звернення до народних депутатів щодо підтримки проекту Закону України «Про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об’єднаних територіальних громад» (№3510).

Про це повідомляє прес-служба Житомирської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Депутати Житомирської обласної ради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» наголошують, що 10 об’єднаних територіальних громад, які створені в області, вже відчули як переваги, так і труднощі, пов’язані з незавершеністю реформи децентралізації влади, в тому числі на законодавчому рівні. Останні полягають у тому, що органи місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад не мають реальних повноважень щодо управління земельним фондом.

Тому представники фракції «БПП «Солідарність» ініціювали направлення обласною радою звернення до Верховної Ради, щодо підтримки проекту закону №3510. У разі його прийняття, до земель комунальної власності будуть віднесені усі землі державної власності за межами населених пунктів в межах територій об’єднаних територіальних громад. Також об’єднаним територіальним громадам буде надано право змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності та запроваджено механізм уточнення меж територіальних громад при виникненні невизначеності або спору з приводу таких меж.

«В умовах децентралізації місцевому самоврядуванню надаються не лише додаткові повноваження, а й додаткова відповідальність. Для того, аби забезпечити на місцях належне функціонування і життєдіяльність громад, їм потрібні додаткові ресурси. Розпорядження землями за межами населених пунктів – це і є те додаткове джерело наповнення бюджету, якого наразі не вистачає об’єднаним територіальним громадам. Це можливість залучити інвесторів, зробити територію своєї громади інвестиційно привабливою.

На нашу думку, прийняття цього закону є вимогою часу, адже це – додатковий стимул і інструмент для об’єднаних територіальних громад, щоб рухатися вперед. Сьогодні важливо підтримати ті громади, які не побоялися та взяли на себе відповідальність, які реформують цю країну з середини», – йдеться у зверненні.

Рішення «Про звернення до Верховної Ради України щодо підтримки проекту Закону України «Про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об’єднаних територіальних громад» №3510» підтримали всі депутати, які брали участь у голосуванні.

За матеріалами 0412.ua

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here