Брудна вода: Житомирводоканал пояснив причини

413

Житомиряни висловлюють обурення через якість води, яка надходить у міські водопровідні системи. Скарги щодо брудної, каламутної води коричневого кольору активно поширюють у соціальних мережах та телеграм-каналах та підтверджують фотографіями. 

Директор водоканалу Роман Ілик пояснює причини такого кольору води:

«Є насосна станція, з якої водогонами вода розходиться по місту. Потім вона тече мережами по вулицях. Мереж близько 550 кілометрів. Протягом 60 років з існуючих очисних споруд та водопровідних мереж качалася вода. Вода в очисних спорудах очищається через кварцовий пісок або цеоліт. Вона через них фільтрується і потім насосами подається у мережу. Яка в нас ситуація? Минулого року після ракетних ударів армією рф дуже часто відключалося світло, через що виключалася і подача води. Насосна станція працювала, але потім раптово переставала працювати. Коли насосна відключалася, вся вода, яка залишилася в мережі, частково виходила через крани мешканців, а частково верталася назад вниз по трубах. В такий спосіб, мережа системи водопостачання була розхитана. Ми зняли наліт та підняли пісок, який 60 років там відкладався, коли вода текла по трубі з постійним тиском та постійною швидкістю.

З березня ми розпочали промивку мереж, оскільки почали з’являтися скарги на якість води. 

Якщо у людей тече коричнева, темна, або мутна вода з домішками іржі чи піску, потрібно дзвонити на наш колцентр та надавати адресу, і ми протягом доби зробимо промивку мережі.

Також негативний фактор який впливає це якість води у нашому водосховищі, яка з кожним роком погіршується. Ця проблема в Житомирі була завжди. Кожне цикання потужними насосами призводить до аварій на мережі. Якщо з’являється аварія, ми змушені перекрити засувки та усунути її. Коли ми відкриваємо засувки, ми знову створюємо новий потік води, який знову піднімає те, що є всередині мережі. І якщо будуть продовжуватися кожен день такі скачки тиску, вода буде туди-сюди гуляти по мережі, фізично силами водоканалу чи міськради зробити так, щоб не з’являлася брудна вода, практично неможливо. Тому ми працюємо по факту, як тільки з’явилася скарга, ми їдемо та промиваємо мережу. Наприклад, вчора ми промивали близько 6 адрес. Але ми не можемо це зробити з усією мережею в 550 кілометрів. Здійснюємо лише промивку. Якщо у вас тече коричнева, темна, або мутна вода з домішками іржі чи піску, дзвоніть на наш колцентр та повідомляйте про це.

На завершення, відкритий пожежний гідрант на вулиці або якщо з пожежного гідранта тече вода, це не аварія, не зрада і не втрата коштів, а ми промиваємо мережі, щоб у води, яка потрапляє до споживачів, була чистіша».

Для того щоб поліпшити ситуацію з якістю водопостачання у місті, необхідно здійснити декілька кардинальних заходів. Один із них – добудувати нові та ефективні очисні споруди. Проте наразі роботи з будівництва таких споруд призупинені. Рішенням було б також замінити сотні кілометрів старих водопровідних мереж, які зазнали впливу часу та неминуче зносилися. Однак, на практиці, таке завдання виявляється практично неможливим, оскільки потребує значних фінансових та технічних зусиль. Недофінансування та технічні обмеження стають головними перешкодами для швидкої реалізації проектів з покращення якості води в місті. Для впровадження таких великомасштабних ініціатив, необхідна співпраця місцевих органів влади, водоканалу та інвесторів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here