Home Місто ”Був би гріх не написати про своє рідне місто”, – Геннадій Цвік...

\”Був би гріх не написати про своє рідне місто\”, – Геннадій Цвік з Радомишля

232

У Житомирі презентували доповнене видання "Історія Радомишля". Його автор – краєзнавець, голова Радомишльської районної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка та вчитель історії в гімназії Геннадій Цвік. Написання книжки тривало двадцять п’ять років. Перші матеріали автор почав збирати, навчаючись в школі. Робота продовжилась у студентські роки, під час навчання в університеті імені Михайла Драгоманова, і в зрілому віці. Геннадій Цвік розповідає, що його надихнуло до написання:

"Живучи в старовинному місті, а крім того, це – літописне місто, – таких міст по Україні небагато, – це був би гріх, не написати про своє рідне місто справжню історію, якої практично не було. Історії, яка була видана в "Історії міст і сіл України" – розкрито практично тільки радянський період, а до сімнадцятого року були побіжні знання, і вони мене не задовольняли ще зі шкільної лави".

Книга "Історія Радомишля" поділяється на вісім розділів: від сивої давнини до повоєнного періоду. Видавець Валерій Косенко зазначає:

"Вперше вийшла книжка, в якій подано розширений і об’єктивний погляд на боротьбу українського народу за свою свободу. Показана національно-визвольна боротьба радомишлян, жителів сучасного Радомишльського району проти більшовиків та інших ворогів. Тобто люди йшли захищати свою рідну землю і свою домівку. В книзі це все описано, описані герої".

Представлена книга – це друге видання, виправлене і доповнене.

Джерело: Житомирська хвиля

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here