Home Місто Через негоду втричі зросла кількість ДТП на Житомирщині

Через негоду втричі зросла кількість ДТП на Житомирщині

211

Через негоду на Житомирщині зросла кількість ДТП: у порівнянні з січнем – втричі. Основна причина – ігнорування водіями правил керування автівками взимку та на слизьких дорогах.

Про це Суспільному розповів автоінструктор Андрій Труфаненко. За його словами, взимку на слизькій дорозі потрібно думати не лише за себе. Будь-який різкий маневр може спровокувати аварію – завжди потрібно тримати дистанцію до інших автівок та передбачати дорожню обстановку на кілька кроків вперед.

"Потрібно пам’ятати, що позаду вас їдуть люди, – каже Андрій Труфаненко. – Якщо будете різко гальмувати, то авто, яке їде позаду, може вас догнати, тому звертайте на це увагу".

Тим, хто сумнівається у власних силах, Андрій Труфаненко радить відвідати кілька занять із контраварійного водіння. Інструктори навчать не лише безпечній їзді під час ожеледиці, а й, наприклад, робити фігури вищого пілотажу.

Євген Полєщук за кермом вже більше восьми років. Він згадує, що навчався в автошколі влітку – тоді керування автомобілем не здавалось складним, а перший сніг та ожеледиця стали справжнім випробуванням, адже правильному керуванню на слизькій дорозі у автошколі не навчили.

Євген зізнався, коли вперше сідав за кермо автівки взимку, було страшно:

"Сідаєш за кермо – натискаєш на газ і авто починає буксувати. Ти взагалі не розумієш, як машина себе поведе далі. Влітку в автошколі такого немає".

Автомобільні інструктори кажуть, що помилки на слизькій дорозі допускають як водії-початківці, так і досвідчені керманичі. Автоінструктор Андрій Труфаненко зазначає, що існує кілька простих правил, як убезпечити себе та оточуючих на слизькій дорозі:

"Якщо ми плавно рушаємо з місця, то отримуємо те, що колеса крутяться, а не ковзають, і ми, відповідно, не буксуємо на слизькій дорозі. Якщо ми плавно гальмуємо, то в нас колеса крутяться, а не йдуть юзом. Якщо при входженні у поворот трошки додати газу, особливо коли колеса вивернуті і машина знаходиться на ожеледиці, то авто просто втратить дорогу і не буде слухатись керма, поки не зробимо так, щоб колеса почали крутитися".

Окрім плавного керування автівкою, Андрій Труфаненко радить не забувати про їзду на нейтральній передачі. За його словами, будь-які маневри варто виконувати лише на ввімкненій передачі без вижиму зчеплення.

"Гальмування трансмісією на слизькій дорозі – теж ефективний метод,– каже Андрій Труфаненко .– Так автівка не піде юзом. На ожеледиці основна педаль – це педаль газу. Якщо даємо менше газу, то машина вирівнюється, особливо, це дуже важливо для переднього приводу. Якщо ж машина пішла в занос, потрібно скинути трохи педаль газу і намагатись вирівняти машину у бік руху, а потім вже можна потроху додавати".

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here