Home Місто Чому у Житомирі неабияк активізувалися комарі та що з цим робити

Чому у Житомирі неабияк активізувалися комарі та що з цим робити

463

Через підвищену вологість та сприятливі погодні умови у Житомирі збільшилася популяція комарів. А зважаючи на це — вони почали частіше кусати місцевих жителів, які виходять погуляти в парк чи сквер.

Мало того, варто лише вийти на вулицю у вечірній час, як комарі починають нападати. 

«Мене зазвичай комарі дуже рідко кусають. А це вирішили з дружиною на прогулянку до гідропарку сходити. Я такого не очікував. Щойно зайшли в парк — комарі налетіли на нас цілою зграєю. Кусати почали страшно. А зважаючи на те, що засобів від комарів ми з собою не взяли — прогулянку довелося відкласти. Бо ходити в таких умовах по парку просто неможливо», — розповів житомирянин Микола.

За словами житомирського еколога та викладача Івана Хомяка, така ситуація склалася через сприятливі для розмноження цих комах погодні умови. Мало того, популяція комарів не була настільки великою вже понад 10 років.

«Розмноженню комарів сприяє тепла та дощова погода. Коли підвищена вологість повітря — їм найкомфортніше розмножуватися. Наразі популяція комарів значно збільшилася, але агресивнішими вони не стали. Людям може здаватися, що комарі почали частіше кусати, але це виключно через збільшення їх кількості та поділ території харчування. При тому, якщо двічі на тиждень йтимуть дощі, то комарів стане ще більше. Адже з’являться калюжі, мокра трава. Тобто ті місця, де вони відкладають яйця», — пояснює Іван Хомяк.

Експерт переконує, що особливої небезпеки комарі не несуть, адже малярійних комарів у Житомирі дуже мало. Крім того, щоб перенести малярію, має бути активний хворий з такою інфекцією, адже комарі її тільки переносять.

Тож перед тим, як планувати прогулянку у лісі чи парку, краще запастися засобами від комарів. Втім обирати їх теж потрібно з розумом та уважно читати інструкцію.

Лікарі рекомендують звернути увагу на активну речовину у засобі. Особливу увагу потрібно звертати на рівень концентрації цієї речовини. Зазвичай у репелентах використовують діетилтолуамід. Якщо на етикетці вказано 40-50%, то засіб призначений для застосування на одяг, взуття або москітну сітку. Якщо вказано 25-30%, можна використовувати для шкіри та волосся. А от дітям краще обирати засоби, де концентрація від 5% до 15%.

Фахівці не радять використовувати браслети та креми від комарів. Адже перші — діють лише на тому місці де знаходяться, а в останніх хімічна речовина може проникати глибше у кровотік. А це може спричинити алергічні реакції.

«Дуже обережним варто бути алергікам. Перш ніж почати користуватися засобом необхідно зробити аплікаційну пробу: невелику кількість репеленту нанести на внутрішню сторону передпліччя. Щойно з’явиться почервоніння, свербіж чи набряк необхідно змити водою вражену ділянку шкіри й прийняти антигістамінні засоби», — переконують дерматологи.


 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here