Чи планується скорочення груп у дитсадках Житомира

551

На сьогоднішній день у Житомирі середня відвідуваність дошкільних навчальних закладів міста складає менше 50%. Фактично, із близько 9000 зареєстрованих дітей, до дитсадків регулярно ходять близько 4,3 тис. вихованців. Такі дані надає департамент освіти.

Заступниця директора департаменту Світлана Ковтуненко пояснює, що вони шукають шляхи оптимізації місцевих ДНЗ, адже низька відвідуваність тягне за собою негативні фінансові наслідки. Відтак, у багатьох садочках міста розглядається можливість скорочення кількості груп, де кількість дітей є критично низькою, шляхом злиття декількох таких груп в одну, відповідно до вікових категорій. Однак, наразі подібні ініціативи розглядаються лише в рамках планової мережі, а фактичне рішення вже буде прийнято після початку нового навчального року:

“Ми підготовили планову мережу, і у нас ще не було рішення виконавчого комітету з цього питання, тому остаточно будемо приймати рішення, коли планова мережа пройде. Фактична мережа, це коли вже прийдуть 1 вересня і сформуються групи, і на 20 вересня ми будемо знати фактичне відвідування кожної дитини.

Ми побачили, що у нас десь на 600, до 700 людей іде скорочення на перше вересня, відповідно до фактичного електронного запису. Не можна тримати групи, коли немає дітей. Тобто, якщо було 2 ясельні групи, а може бути тільки одна ясельна група, то зрозуміло, що на перше вересня вона буде одна, а не дві, якщо не буде, фактично, дітей. Тобто, не буде у нас по 8 дітей в кожній групі, а буде 16 в одній. Наповненість по нормативу – 20 дітей; 15 дітей – якщо ми говоримо про спеціальні групи”, – говорить посадовиця.

Завідувачка дитсадку №30 Алла Олексюк розповідає, що до повномасштабного вторгнення, кількість дітей, які відвідують їхній заклад складала 301 особу, які було поділено на 13 груп, наразі ж кількість груп за мережею залишилась сталою, однак тепер вони сформовані лише з 281 дитини, з яких реально відвідує заклад близько 125. Саме тому садочок прийняв рішення закрити дві групи та приєднати дітей, які там навчались, до інших:

“Сьогодні у нас працює 11 груп. Середьньо (в групах) – 10-11 діток, але може бути й менше. Наприклад, ті групи, які ми плануємо закрити, там із вересня місця середнє відвідування було 6-7 дітей. Звичайно, що там де діток більше 10, 14 дітей в групі – дітям веселіше, їм є з ким погратись. Звичайно, що 2-3 дитини, 5 дітей в групі це дуже мала кількість”.

Також жінка зазначає, що в дошкільному закладі існує кадрова нестача вихователів, що служить ще одною причною, чому дітей з різних груп зводять в одну. Батьки ж дітей, яких торкнулось подібне реформування сприймають зміни нормально і вже звикли до цього.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here