Home Місто ДАІшники патрулюють біля шкіл

ДАІшники патрулюють біля шкіл

84

Минулого року на автодорогах Житомирської області сталося 90 пригод за участю маленьких пішоходів, у двох десятках з них винуватцями є саме діти. Дорога не прощає помилок і не зважає ні на вік порушників правил безпеки, ані на обставини, що призвели до них. Відтак, 13-ро дітей загинуло під колесами автівок, ще 88 зазнали травмувань.

– Завдяки своїм віковим і психологічним особливостям розвитку діти дуже динамічні, у той же час не вміють передбачити небезпеку, вірно оцінити відстань до автомобіля, що наближаються, його швидкість і свої можливості, – аналізує ситуацію керівник УДАІ УМВС України в Житомирській області Олександр Кравченко. – Відтак, основними причинами аварій за участю дітей є перехід ними вулиці у невстановленому місці, несподіваний вихід на проїзну частину перед транспортом, що наближається, або вихід із-за предметів, які обмежують оглядовість. Тому допомогти дітям – це завдання дорослих. Від працівників ДАІ, педагогів та батьків залежить, як надалі поводитимуться дівчатка і хлопчики на дорозі.

У м. Житомирі та у великих містах області організовано щоденне чергування працівників ДАІ біля навчальних закладів, які знаходяться в безпосередній близькості до проїзної частини.

Як правило, дорогою до школи маленькі пішоходи найчастіше захоплені дружніми розмовами між собою, і можуть не звернути уваги на автомобіль, що наближається.

А водії, що поспішають власних справах, у свою чергу, можуть неправильно зрозуміти або ж і зовсім проігнорувати подальші дії дитини, що збирається перетнути проїзну частину.

Тому основні завдання чергового наряду даішників біля шкіл – бути уважнішими за усіх інших учасників дорожнього руху, вчасно спинити школярів, які намагаються перейти дорогу в невстановленому для його місці, підказати та роз’яснити їм, як це можна зробити безпечно та, звісно, проконтролювати поведінку дітей безпосередньо на проїзній частині.

– Чергування працівника ДАІ має надзвичайно важливе значення, – переконаний і директор загальноосвітньої школи №16 м. Житомира Володимир Карпець. – Адже по вулиці Маршала Рибалка знаходяться поруч дві школи й розташовані вони біля проїзної частини, де, особливо зранку, є інтенсивний рух автомобілів. Отже присутність працівника ДАІ більш дисциплінує водіїв, а значить маленькі пішоходи почуваються безпечніше.

СЗГ УМВС України в Житомирській області

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here