Home Місто Датська компанія купила свинокомплекс в Житомирській області за 10 мільйонів євро

Датська компанія купила свинокомплекс в Житомирській області за 10 мільйонів євро

148

Дочірнє підприємство датської Berry Farm ApS «Дан Фарм Україна» купило підприємство з вирощування свиней «Агролюкс» у Житомирській області, розповіло «Капіталу» джерело. Підтвердили цю інформацію представник інвестиційного фонду та менеджер консалтингової компанії, які побажали зберегти анонімність.

Потужність купленого підприємства – понад 20 тис. голів.

За оцінкою старшого інвестиційного менеджера датського інвестиційного фонду IFU Олексія Пархомчука, сума угоди не перевищує € 10 млн.

«Це так званий мінімальний поріг комфорту. Якщо інвестор має цю суму, то вхід в український свинарський бізнес буде впевненим», – говорить він.

Це не перша спроба датських свинарів придбати український свинокомплекс.

Торік «Дан Фарм Україна» отримав дозвіл Антимонопольного комітету на купівлю свинарської компанії «Альянс-Бекон», потужністю 15 тис. голів на рік, розташованої в Новоград-Волинському районі. Однак далі намірів справа не пішла, і угода не відбулася.

Для українського ринку свинини характерні насиченість, висока частка імпорту і фрагментарність – велика концентрація підприємств у певних регіонах, говорить асоційований директор корпоративних фінансів і M&A компанії EY Олександр Романишин.

Експерт аграрних ринків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Аліна Жарко відзначає, що частка імпорту свинини до девальвації досягала 25%.

Але, як уже писав «Капітал», в першому півріччі імпорт свинини зменшився майже в чотири рази – до 18,9 тис. т, а в грошах – на 430% (до $ 48700000).

Це сталося, по-перше, через непрогнозовану ситуації в країні, а по-друге, через спалах в сусідніх країнах вірусу африканської чуми свиней, після чого ввели карантин на імпорт.

 


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here