12 квітня в Житомирському музеї космонавтики – день відкритих дверей. Музей відвідують школярі та всі бажаючі. Проводять ексурсії та окремі інтерактивні заходи до Весвітнього дня авіації та космосу.

Про це в коментарі Першому житомирському розповіла наукова співробітниця музею Олена Галагуза. Вона додала, що музей зараз працює постійно і в різному форматі. Співробітники проводять заходи не лише всередині, а й навідуються в навчальні заклади і навіть в лікарні до хворих дітей.

“В час війни, це не те, що свято, а нагадування про людей, які щодня захищають нас і ми на початку заходу, вшанували пам’ять авіаторів хвилиною мовчання. І ми дякуємо повітряним силам, ЗСУ, за те, що ми можемо тут зібратися, провести екскурсії.

Впродовж дня буде день відкритих дверей. Тобто всі охочі можуть прийти. Та і загалом квитки за дуже доступною ціною. Тому ласкаво просимо – приходьте й долучитися до світу космосу, тому що це наука, це пізнання. Крім експозицій постійних, у нас є нові. Наприклад, виставка «Нескорені», пов’язана з війною“, – розповіла Олена Галагуза.

Також в музеї з’явився стенд про Олега Ольжича.

Олена Галагуза розповідає, що його син, якого звали також Олег, працював у сфері штучного інтелекту й у космічному агентстві США:

«Олег Ольжич, наш видатний земляк, також був відомим на весь світ археологом і на той час наймолодшим доктором археологічних наук у світі. Коли вбили Ольжича, уже тоді його вагітна дружина була за кордоном та народила сина. Його теж назвали Олег. Він дитинство провів разом з матір’ю в Німеччині у таборі для переміщених осіб. І це, до речі, так перегукується з тим, що зараз у нас відбувається. Потім вони виїздять в Канаду. Він вступає там в університет на спеціальність “Прикладна фізика”. Далі він працює у сфері штучного інтелекту в космічному агентстві США “НАСА”.

Він працював над роботом, що може самостійно діяти в космосі. Це велика рука, що з точністю до міліметра може з’єднувати різні об’єкти й рухати ними. Це розробка, що діє в космосі дотепер. Крім того, він консультував Уряд Канади з питань озброєнь. Виготовляв програмне забезпечення для канадського флоту і навіть деякі пристрої для вертольотів. Це реально ексклюзив, і ми повинні розуміти, що Житомирщина – це край героїв. Ми повинні пізнавати свою історію. Нам є ким пишатися. Це неймовірна інформація, і зараз я буду всіляко звертатися до наших офіційних структур, щоб ми налагодили комунікацію з Канадою і з НАСА з приводу документів, які це підтвердять».

Previous articleРозширення фіскальних повноважень громад – результати обговорення
Next articleУ кущах в Житомирі знайшли боєприпас

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here