Home Місто Депутати придумали, як економити на теплопостачанні у шкірно-венерологінчому диспансері

Депутати придумали, як економити на теплопостачанні у шкірно-венерологінчому диспансері

«Без обстеження закладів обласної комунальної власності з точки зору їх енергоспоживання жоден котел в області вводитися не буде», – таку висловив позицію заступник голови обласної ради Руслан Годований після засідання постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності 16 липня. На прикладі Обласного шкірно-венерологічного диспансеру Житомирської обласної ради депутати переконалися у тому, що теплопостачання може обходитися значно дешевше.

Про це повідомляє прес-служба обласної ради.

У результаті проведення енергетичного аудиту ТОВ «Стров Енержи», стало зрозуміло, що газове обладнання, встановлене 40 років тому, нині працює з низьким коефіцієнтом корисної дії – щорічно втрачається 11 тисяч кубометрів. Тому тепломережу потрібно замінювати, а найбільш ефективним і вигідним для обігріву будівлі диспансеру буде перехід на твердопаливне теплопостачання. На твердому паливі шкірно-венерологічний диспансер зможе економити 39 тисяч метрів кубічних газу і річні витрати палива складуть 72 тисячі гривень на рік. При тому що природній газ вартував би на рік 176 тисяч гривень, електроенергія – 179 тисяч гривень на рік.

«В області є всі можливості на 40-50% зменшити використання газу за рухунок введення альтернативних джерел енергії, серед яких і тверде паливо. У нас розвинене виробництво пілетів, але 80% цієї продукції експортується», – каже Руслан Годований.

Депутати погодили заміну котлів у шкірно-венерологінчому диспансері на твердопаливні і вирішили приймати рішення про вибір системи теплопостачання для кожного конкретного закладу виключно на підставі енергетичного аудиту.