Home Місто Десантник 95 бригади розповів про бойові дії на Сході і рейд 2014...

Десантник 95 бригади розповів про бойові дії на Сході і рейд 2014 року

199

У липні 2014 року десантний взвод під командуванням Олексія Г. отримав завдання узяти під контроль трасу, якою російські окупанти перекидали підкріплення та боєприпаси. На підсилення десантникам придали два танки із механізованої бригади. Офіцер, виходячи із обстановки, вирішив діяти засідковим методом, застосовуючи панцирники як головний вогневий засіб.

Надвечір першої ж доби на засідку вийшла велика колона ворожих КАМАЗів із живою силою та боєприпасами. Зорієнтувавшись, офіцер скомандував танкістам першими відкрити по ній вогонь із мінімальної дистанції, а потім долучитися решті бійців. Згодом з’ясувалося, що саме таке рішення дозволило перекрити колоні шлях до відступу й повністю її знищити. На ранок від усіх вантажівок залишилися тільки обгорілі основи.

Дії командира в цьому бою характеризують Олексія Г. як досвідченого та професійного військового, що, миттєво зорієнтувавшись у складній бойовій обстановці, знайшов правильне рішення та зберіг життя підлеглим.

По закінченні навчання на факультеті високомобільних десантних військ Академії сухопутних військ у Львові Олексія направили служити в 13-й окремий аеромобільний батальйон. Бійці цього підрозділу мали чималий досвід участі в миротворчих операціях та багатонаціональних спільних навчаннях, він був укомплектований винятково контрактниками. Саме тому на початку 2014 року його першим перекинули спочатку на кордон з окупованим Кримом, а згодом і на Схід країни.

— Під час боїв я змінив своє ставлення до піхотинців, а особливо до танкістів, — розповідає офіцер. — Коли навчався в академії, ми вважали, що саме десантники — найпотрібніші та найкрутіші. Але за підтримки танків та у взаємодії з механізованими підрозділами ми більш ефективно виконували бойові завдання зі знищення ворога.

Прикладом того є чіткі дії десантників 95-ї бригади та піхотинців 30-ї механізованої бригади під час славнозвісного рейду. У червні 2014 року ці підрозділи звільнили Савур-Могилу, населені пункти Степанівку та Маринівку, встановили контроль над переправами через річку Міус та забезпечили вихід з оточення підрозділів 24-ї,72-ї та 79-ї бригад. Взвод Олексія пройшов 470 кілометрів рейду, з боями подолавши 170 кілометрів по тилах ворога. Саме там українські бійці віч-на-віч зустрілися з регулярними частинами Збройних сил Російської Федерації та добряче їх пошматували.

Сергій Жмурко, «Народна армія»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here