Home Місто Дієта змушує мозок поїдати власні клітини, встановили американські вчені

Дієта змушує мозок поїдати власні клітини, встановили американські вчені

194

Американські вчені прийшли до висновку, що у людей, які дотримуються дієти мозок змушений поглинати власні клітини. При цьому почуття голоду посилюється, повідомляє NEWSru.ua

 За даними дослідження, проведеного в медичному коледжі Альберта Ейнштейна в Ієшива-університеті в Нью-Йорку, як і інші частини організму людини, клітини головного мозку починають поїдати себе, щоб скористатися останнім джерелом енергії для подолання наслідків голодування, повідомляє британська газета The Telegraph. Такий процес називається аутофагією, при цьому внутрішні компоненти клітини піддаються деградації.
 
Організм перш ніж послати в мозок імпульс, який свідчить про голод, відстежує зміни в складі крові і реагує на кількість глюкози, амінокислот і жирних кислот, після чого відправляє сигнал про необхідність поїсти.
 
Як говориться в дослідженні, результати якого були опубліковані в науковому журналі Cell Metabolism, експерименти на мишах, позбавлених їжі, показали, що, якщо заважати процесу аутофагії, почуття голоду не буде посилюватися. Хімічні зміни в мозку мишей приводили до того, що тварини ставали легше і худее за період голодування.
 
Професор Раджат Сингх, який керував дослідженням, вважає, що відкриття може привести до розробки більш ефективних методів зниження ваги. За словами вченого, зусилля, спрямовані на створення необхідних умов для клітини за допомогою хімічних речовин, допоможуть регулювати апетит. Це дозволить людині менше відчувати голод і при цьому підтримувати в належній мірі енергетичний баланс в організмі.
 
Нагадаємо, що згідно з іншим дослідженням щорічно 12 мільйонів чоловік намагаються дотримуватися дієт. Тільки 10% з них вдається втратити значну кількість кілограмів. Між тим, протягом року люди навіть з цієї групи знову наберуть вагу. Тому тут варто задуматися про профілактику первинного набору ваги.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here