Home Місто Для 2 батальйону 95 бригади волонтери з Литви передали броньований ”Mercedes”. ФОТО

Для 2 батальйону 95 бригади волонтери з Литви передали броньований \”Mercedes\”. ФОТО

136

На полігоні під Житомиром наразі перепідготовку та бойове злагодження із новими мобілізованими проходять бійці 95 бригади.

Про відважних десантників, які провели ряд успішних операцій в зоні АТО, знають не лише в Україні, а й за кордоном. Двоє волонтерів із Литви  – Эгідіус Кабашінскас и Гарольдас Даубліс 8 квітня приїхали до Житомира, аби наступного ранку зустрітися з героями і передати їм броньоване авто.

Раніше автівка слугувала інкасатором, але побачивши в інтернеті інформацію про її продаж, волонтери зв’язалися зі своїми українськими друзями з "Повернись живим"  та узгодили питання потреби для військових.

 "Mercedes" у хорошому, а головне робочому стані. Ключі і документи литовці передали особисто в руки бійцям "Куполу" та "Мєдвєдю". Про цих "кіборгів" знають чимало, вдома мають календарі з їхніми фото, тому особливо раді допомогти саме цьому підрозділу.

"Купол" пояснює, що на мирній території його 2 батальйон відновлює сили і ремонтує техніку, а паралельно з цим має щоденні навчання на полігоні.

"Я дуже вдячний за будь-яку допомогу. Розумію, що захищати Батьківщину – це наша робота, але усі небайдужі люди допомагають нам виконувати її ще краще. Нині в армії є багато потреб. У нас по-справжньому народна війна, в якій звичайні люди допомагають нам здобувати перемогу. Мій командир казав, що "ми приречені на успіх" і я вкотре переконуюся, що інакше і бути не може. Дане авто безпосередньо використовуватимемо у зоні АТО".

Гарольдас уточнює, що броневик  може захистити від осколків, в ньому можна  транспортувати поранених із поля бою, перевозити бійців чи спецтехніку, використовувати для пересування між блокпостами.  

За словами литовців, сьогодні населення їхньої країни дуже доброзичливо ставиться до українців і підтримує їхнє прагнення збереги свою державу й незалежність. Разом з тим, події на Сході України спонукали литовців задуматися про свою безпеку, тож наразі популярності набувають різноманітні клуби з військово-патрітичним вихованням.

До речі, в один із них волонтери уже цього літа запрошують дітей учасників АТО із Житомирщини віком 14-17 років. Усі витрати приймаюча сторона бере на себе.

Литовці відзначають, що останні дві зими уважно слідкують за усім, що відбувається в Україні. Вважають, що українці мають проявляти більше своєї ініціативності. Майдан показав, що сили для боротьби в народі є.  Війна частково погасила ці настрої, але зупинятися на досягнутому не варто, адже в країні й досі процвітає корупцію і потенційні інвестори не ризикують вкладати свої кошти через нестабільність ринку.

"Все, що Україна зараз проходить, ми мали 20 років тому. Це все ми пережили і впевнені, що й у вас вийде, – пояснює Гарольдас Даубліс. – Я був у вас на Майдані 6 грудня, а потім 21 лютого – там ви дали старт новій країні. Ви не повинні боятися реформ, але й не дозволяти обкрадати вас. Маєте діяти, бо можливостей для розвитку  у вас дуже багато. В Україні багато, що змінилося з радянських часів і ми це бачимо, тому й намагаємося підтримувати усі ваші починання".

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here