Home Місто Для оздоблення Михайлівського собору використовується стародавня техніка розпису. ВІДЕО

Для оздоблення Михайлівського собору використовується стародавня техніка розпису. ВІДЕО

 Майже 15 років свого життя художник Денис Белянський присвятив розпису Свято-Михайлівського кафедрального собору  у Житомирі. За словами майстра, головним завдання щодо оздоблення, яке було поставлене перед ним та його командою, залишається незмінним вже понад 10 років – створення у храмі справжнього українського духу.

Денис Белянський, художник: «Стилистическая задача у нас была такая – создать храм в украинском стиле. Нужно было использовать исключительно украинские традиции вышивки, Петриковская роспись и т.д.  И вот получается, что у нас неоукраинский стиль, тоесть он современный и служит для того, чтобы украинцы сами поняли, на какой земле они живут, чем занимались их предки и что для них ценно». 

Роботи по розпису собору тривають безперервно. Так іконостас, притвор та більшу частину вікон вже прикрашено надзвичайними малюнками талановитих художників. Та  для того, щоб не заважати вірянам та не зачиняти храм, майстри почали застосовувати техніку під назвою «розпис на полотні». Головною перевагою даної техніки є її мобільність, адже робота виконується не в церкві, а в майстерні, після чого полотно перевозять та приклеюють на заздалегідь обране місце в приміщенні. Таким чином у соборі вже оздоблено місце для хору.

Денис Белянський, художник: «Для оформления места хора мы решили использовать такую технику как « живопись на холсте». В мастерской был сделан новый объем, его привезли сюда и приклеили на место. Тоесть получается, что не нужно стоять и мерзнуть в храме, а есть возможность какието части выполнять достаточно мобильно. Эта техника достаточно  старая, широко использоваться начала с конца XVII века, в Италии. Из преимуществ техники это то, что главную работу можно сделать в другом помещении, что позволяет не закрывать собор на несколько месяцев, а только на один день, для поклейки».

Різноманітні варіанти хрестиків – ось головний елемент орнаменту, який використовували під час оформлення полотна, який у свою чергу, з 14 червня, прикрашає місце хору. Цікавим є й той факт, що подібні малюнки використовувались ще візантійськими майстрами у XVI столітті, при розписі храму Сан Марка.

Денис Белянський, художник: «Орнаменты у нас подчинены одной идеи: мы – христиане, потому, в основе наших орнаментов лежит крест. Разновидностей креста миллион: прямой, цветущий и т.д.  Здесь есть и так называемый «украинский крест» в виде звездочек, который очень часто используется в вышивке. И что самое интересное, мы подобные орнамент нашли в Венеции: византийские мастера, в XVI веке, расписывали храм Сан Марка, и в их мозаиках есть подобные орнаменты»