Home Місто Для повного переходу на світлодіодне освітлення у Житомирі потрібно замінити ще 7500...

Для повного переходу на світлодіодне освітлення у Житомирі потрібно замінити ще 7500 ліхтарів

165

 Сьогодні, 17 січня, у Житомирі на вулиці Західній (район Мальованки)  журналістам презентували нове світлодіодне освітлення.

«У позаминулому році було замінено більше 5 тисяч ліхтарів на світлодіодні. Нам потрібно замінити ще 7500 ліхтарів для того, щоби повністю перейти на світлодіодне освітлення вулиць і доріг міста Житомирі. І це, дійсно, зробить Житомир першим містом в Україні, яке перейшло на світлодіодне освітлення. Навіть у Європі немає міст, які повністю перейшли на таке освітлення. У минулому році відбувся тендер, за умовами якого компанія, яка його виграла, має поставити всі ліхтарі на склад комунального підприємства «Міськсвітло» і протягом 4 років місто розрахується через комунальне підприємство за ці поставки. Середня економія, яку ми бачимо, складає 50-60%», – сказав міський голова.

Депутат міської ради Юрій Мойсеєв зазначив, що світлодіодне освітлення – це не лише високоякісний продукт, але й найменш затратний проект щодо реалізації.

На сьогодні завершено роботи по заміні старих ламп освітлення на сучасне світлодіодне на вулиці Західній та розпочато перехід на світлодіодні лампи на найдовшій вулиці мікрорайону Мальованка – вулиці Героїв Пожежних.

«Мешканці мікрорайону Мальованка дуже задоволені якістю нового освітлення. А найголовніше, що вартість дешевша, а саме освітлення –  набагато яскравіше. Сподіваюся, що у цьому році вся Мальованка і усе місто будуть з сучасним світлодіодним освітенням», – наголосив депутат міської ради.

Довідково: за інформацією комунального підприємства «ЕМЗО «Міськсвітло» Житомирької міської ради, станом на 16.01.2019 року вулиці м. Житомира освітлює 14 787 світильників, з яких: натрієві – 5518 шт., галогенні – 173 шт., світлодіодні – 8449 шт., з лампою розжарювання – 647 шт.

З початку 2019 р. КП «ЕМЗО «Міськсвітло» Житомирької міської ради замінено 785 існуючих застарілих світильників на світлодіодні. До кінця січня силами комунального підприємства та підрядної організації планується замінити ще 1579 світильників.

Всього в м. Житомирі планується замінити ще 6316 застарілих світильників на світлодіодні. Орієнтовний термін виконання – квітень 2019 р.

Загальна довжина мереж зовнішнього освітлення в м. Житомирі складає 496 км, з них: СІП – 349 км, кабельні – 34 км, з голим проводом А-16 – 113 км, який підприємство поступово планує замінити на СІП.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here