Home Люди До бібліотеки за насінням: житомиряни можуть взяти безкоштовно та обмінятися насінням. ...

До бібліотеки за насінням: житомиряни можуть взяти безкоштовно та обмінятися насінням. ФОТО

676
0

Ще влітку 2020 року Житомир долучився до національного проєкту «Бібліотека насіння». Це спільна ініціатива БФ «Бібліотечна країна» та ГО «Насіннєва скарбниця України», яку підтримують десятки бібліотечних закладів у різних регіонах.

Українці перейняли ідею від  закордонних колег зі США та Норвегії, які успішно організовують при своїх фондах такі насіннєві бібліотеки – дарують насіння чи дають у «позику» з умовою, що учасники виростять з нього рослини до зрілості і повернуть насіння з нового урожаю.   

Наразі у бібліотеці міста стартує новий сезон, у рамках якого облаштовують куточки із насінням квітів, овочів, зелені. Усі охочі можуть взяти собі щось із цього, а  також поділитися власними запасами зібраного насіння на городі, дачі або клумбі біля будинку.

Для цього  потрібно завітати у будні з 10 до 18 години у Житомирську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва на Пушкінській, 36 або Грушевського, 9. Крім цього, пропонують заповнити онлайн-форму із зазначенням інформації про те, яке насіння чи рослини ви потребуєте і чим можете поділитися з іншими. 

Зокрема, у Молодіжному просторі «Ідея-клуб» в бібліотеці на Пушкінській у наявності є вже декілька видів насіння, серед яких – чорнобривці, мірабіліс, цинія, капуста, перець, гарбуз, огірки.

Передбачається не лише обмін насінням, але й знаннями та досвідом садівництва, городництва й догляду за кімнатними рослинами під час тематичних зустрічей у бібліотеках.

«Насіннєві обміни – це одна із послуг бібліотеки для потреб громади. Першочергове завдання «Бібліотеки насіння»  – це  збереження та поширення рідкісних, місцевих сортів насіння, а також просвітництво щодо збереження біорізноманіття живої природи та інших екологічних проблем. До того ж це гарний привід для згуртування  бібліотечної спільноти навколо теми садівництва й городництва. Це все доповнює та урізноманітнює місію сучасних бібліотек і сприяє навчанню протягом життя, – пояснюють в Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва. – Насіння можна брати безкоштовно, пробувати щось вирощувати на підвіконні чи на своїй земельній ділянці, спостерігати за цим процесом, доглядати рослини і врешті збирати урожай. Можливо, із нашого насіння хтось вперше у житті візьметься виростити квіти або зелень. І це чудово! Дуже цікаво брати участь у проєкті дітям, вони із захопленням діляться враженнями і радіють, коли все вдається. Приємно, коли долучаються дорослі житомиряни, яким є що розповісти з власного досвіду. Сподіваємося, що цьогоріч ініціатива знайде відгук серед багатьох жителів нашого міста й надалі матиме продовження».

 Юлія Демусь

Previous articleУ Житомирі за місяць планують відремонтувати тротуари на Бердичівській
Next article«Українська команда» відправила в гарячі точки другу партію дронів-камікадзе з «вибуховими посланнями» окупантам від українців

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here