Головна Місто До квітня у Житомирі мають побудувати сонячну електростанцію

До квітня у Житомирі мають побудувати сонячну електростанцію

228
0

На позачерговій 37-й сесії міської ради, що відбулась, сьогодні, 26 липня, депутати прийняли рішення «Про внесення змін до міської цільової програми «Муніципальний енергетичний план міста Житомир на 2017-2020 роки»».

Прийняттям цього рішення місто Житомир підтвердило свої наміри та амбітну ціль – побудувати та ввести в експлуатацію власну сонячну електростанцію потужністю 10,0 МВт. Рішенням визначена структура фінансування проекту, яка передбачає, в тому числі залучення кредитних коштів ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» в розмірі до 7,0 млн євро та безповоротної фінансової допомоги від Центру міжнародного співробітництва та розвитку CMSR (Словенія) в розмірі 3,0 млн євро.

Вже на наступному тижні (30 липня 2018 року) в посольстві Словенії в Україні заплановано урочисте підписання грантової угоди між містом та CMSR.

За словами директора комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради, Бориса Пахолюка реалізація проекту має розпочатися в найближчі місяці (серпень-вересень 2018 року). Саму ж сонячну електростанцію планують побудувати та ввести в експлуатацію в два етами: першу чергу потужністю 6,0 МВт планують запусти в квітні 2019 року, другу чергу потужністю 4,79 МВт – в жовтні 2019 року.

Для міста Житомир проект матиме вагому комерційну вигоду, що становить близько 1,65 млн євро додаткових доходів в рік.

Крім цього, згідно добровільних зобов’язань міста в рамках загальноєвропейської ініціативи Угода мерів, ціллю проекту є збільшення частки енергії, що виробляється з відновлювальних джерел та скорочення викидів СО2 (близько 11,2 тис. тон в рік).

Підписуйтесь на аккаунт «Першого житомирського» у TelegramFacebook та  Googlе+.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here