Home Місто До Житомира привезли Плащаницю Пресвятої Богородиці

До Житомира привезли Плащаницю Пресвятої Богородиці

70
0

Протягом 15-16 жовтня житомиряни зможуть поклонитися Плащаниці Пресвятої Богородиці, яка впродовж місяця мандруватиме храмами України.

У Хресто- Воздвиженський собор Житомира Плащаниця Божої Матері із града Єрусалима  вже прибула о 9 ранку сьогодні і перебуватиме тут до 20 години вечора. Після цього святиня з 20.00 до 6 ранку буде у кафедральному Преображенському Соборі, пише 20 хвилин.
 
Нагадаємо, що Хресто-Воздвиженський храм реставрували лише нещодавно і встановили там дзвони, тому для церкви і його прихожан дуже велика радість, що Плащаниця побуває у відновленому приміщенні.
 
Ікона «Плащаниця Божої Матері» – богослужбова духовна святиня світового масштабу, котра стала прототипом для багатьох подібних зображень. Її створення відносять до 1830-1840 рр.  Плащаниця представляє собою вирізане по контуру зображення Божої Матері. З обох боків має оклад, вінець прикрашений камінцями, риза – дарунок російської графині Анни Олексіївни Орлової-Чесменської.
 
Плащаниця Пресвятої Богородиці, яка стала прототипом для багатьох відомих нам її зображень, збереглася донині й знаходиться в Єрусалимі, в подвір’ї Гефсиманської обителі, так званій Малій Гефсиманії, розташованій навпроти входу до Храму Гроба Господнього.
 
В цьому невеликому храмі вона зберігається праворуч біля вівтаря. Вона лежить перед шанованою іконою Божої Матері «Милостивою», прикрашеною кількома низками намиста й прикрас, принесених на подяку за численні зцілення.
 
Previous articleОлександра Усика визнано кращим боксером 2012 року
Next articleСуд оголосив перерву в справі ЄЕСУ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here