Home Місто Допомога при пологах, інсультах, інфарктах безкоштовна – 50 медзакладів області долучилися до...

Допомога при пологах, інсультах, інфарктах безкоштовна – 50 медзакладів області долучилися до ІІ етапу реформи

281

З 1 квітня стартувала перша в Україні Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту.

Практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) увійшли в реформу та будуть отримувати кошти за договором із НСЗУ.

Так, гроші «підуть» за пацієнтом у поліклініки та спеціалізовані заклади. 

У Житомирській області 51 медичний заклад спеціалізованої (вторинної та третинної) допомоги уклали договори.

За Програмою медичних гарантій лікарні області отримають 1,46 млрд грн протягом року.

Загалом у Житомирській області підписано договорів на 43 пакети пріоритетних послуг. 15 лікарень регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів, 5 лікарень надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим). Якісну медичну допомогу у разі гострих інсультів за договорами із НСЗУ надаватимуть 6 лікарень, а в разі гострих інфарктів – одна. У 16-ти лікарнях Житомирщини будуть проводити безоплатні дослідження на раннє виявлення раку.

Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно у 40 % медзакладів збільшився бюджет порівняно з минулорічним державним і місцевим фінансуванням. У 67 % закладів бюджет за Програмою медичних гарантій більший, ніж за фінансування через медичну субвенцію.  

Програма медичних гарантій – це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ними може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога та нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації. 

Перелік лікарень, які увійшли до другого етапу реформи, можна переглянути ТУТ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here