Home Місто Еколог Павло Савчук із Житомира збирає 400 кілограм картоплі із сотки і...

Еколог Павло Савчук із Житомира збирає 400 кілограм картоплі із сотки і радить не садити овочі близько

149

«За все літо не було жодного дня, щоб я не ходив провідати свою морквину», — каже британець 70-річний Ян Ніл. На конкурс гігантських овочів в англійському місті Харрогейт він привіз півметрову моркву, пише Газета по-укарїнськи.

Тримає її обома руками. Вона покручена, кінчики корінців торкаються квітчастої сорочки Ніла. Обережно кладе її на ваги. Морквина заважує 9,7 кг.

«Найбільше люблю вирощувати дині, кабачки, моркву й кавуни, — розповідає. — У сусідського сина два роки тому гостював репер Снуп Доґ. Його по всьому світу знають, а я тоді про нього не чув. Зайшли до мене на чай, я показав свій город. Подарував йому пакет насіння. Мені не шкода. Раніше мав кількох друзів, які теж гігантськими овочами займалися. Та вони навіть за гроші нічого не розказували. Так і вмерли із своїми таємницями».

Цілує покручений хвостик морквини.

«Садівникам-новачкам раджу починати з моркви, пастернаку й кабачків. Вони не хворіють, у догляді — найлегші. Удобрюю курячим послідом. Але лише послід не зробить овочі гігантськими. Потрібні хімічні добрива. У Британії вони — безпечні. Ще жодного разу своїми овочами не труївся».

«У нас теж можна виростити гігантські овочі, — каже селекціонер 61-річний Анатолій Патій із селища Рожни Броварського району на Київщині. — Садіть рослини в сонячному місці. Землю добре перекопайте. Внесіть гумус з аміачною селітрою або карбамідом. Хімічні добрива кладіть разом з органічними. Окремо хімічні руйнують структуру землі».

Еколог із Житомирського агрономічного університету 58-річний Павло Савчук збирає на городі 400 кг картоплі з сотки. Як виростити гігантські овочі, вивчав 15 років.

«Непонятно, як той британець виростив таку моркву. Там явно були хімікати. Я противник хімічних добрив. Останні три роки беру лише компост. Для хорошого врожаю радить привести до ладу ґрунт».

«Коли людям в Україні виділяли ділянки, давали шо попало. Це були неродючі землі, з купою сміття. На такій ділянці мало що виросте. Вношу на кожен метр 5-6 кілограмів гарного компосту і 100-200 грамів попелу. Насіння купую в перевірених людей. Його якість важливіша за сорт».

Садить овочі не ближче ніж за 20 см одне від одного.

«Там, де густо, виросте дрібне й худеньке. Два-три овочі іноді зростаються в один, якщо близько сидять. Виходить одна велика картоплина. Але таке буває раз на три тисячі овочів. Мій друг замолоду спеціально малі клубні із землі діставав. Ниткою зв’язував і назад саджав. Та все одно нічого не зросталося.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here