Home Місто Фонд «Hellef fir Ukrainesch Kanner» передає допомогу в навчальні і медичні...

Фонд «Hellef fir Ukrainesch Kanner» передає допомогу в навчальні і медичні заклади Житомира

128

Закордонні гості своїм візитом перетворили на свято звичайний день вихованців Новогуйвинського дошкільного навчального закладу «Дзвіночок». До них з подарунками  із Люксембургу приїхав  керівник благодійного фонду «Hellef fir Ukrainesch Kanner» Жано Мажерос, а також представник Благодійного фонду Володимира Сторожука «Допомога дітям України» Ігор Рудковський.

Завідуюча дитсадком Людмила Сутуліна спочатку провела екскурсію двором закладу, відзначаючи, що усі дитячі майданчики вдалося облаштувати силами батьків і при підтримці спонсорів. Робота по оформленню майданчиків на деяких ділянках триває й нині, втім гості вже вражені результатом. Жано ділиться враженнями, зауважуючи, що нічого подібного раніше не бачив. Яскраві мотоцикли, жирафи, гусениці, будиночки, лавочки із дерева, шин та підручних матеріалів його приємно здивували. Також він відзначив футбольне поле і майданчик для гри у баскетбол, адже фізично здоров’я дітей понад усе.

 Сутуліна пояснила, що у навчальному закладі нині функціонує 11 груп, кожна з яких має свій майданчик для розваг і прогулянок, а  ще у розпорядженні малих спортивний комплекс і футбольне поле. Завідуюча не приховує, що зробити стільки для гарного і належного відпочинку дітей вдається саме завдяки батькам, адже вони при потребі  дають кошти, матеріали чи приходять самі облаштовувати майданчики. Зважаючи на це, в дитсадку навіть конкурс оголосили на кращий майданчик. Зараз дитсадок відвідує понад 270 дітей віком від 2 років. У деяких групах є навіть 27-30 дітей, але співробітниці  закладу встигають приділити увагу абсолютно всім.

 По сусідству із працюючим дитсадком є приміщення ще одного, який розрахований на більшу кількість груп. Нині будівлю у занедбаному стані вдалося забрати в попереднього власника і як тільки будуть фінансові надходження, візьмуться за відновлення дитячого садка.
 
Ігор Рудковський розповідає, що на Житомирщині фонд «Допомоги дітям України» працює стабільно вже 15 років. Усю допомогу та кошти збирають за кордоном, однак місцеві волонтери беруть на себе усі витрати з розмитнення, доставки і поширення цих вантажів.

«Ми принципово не працюємо з органами влади будь-якого рівня і самостійно передаємо допомогу безпосередньо в руки тим, хто її потребує. Опікуємся закладами, де навчаються чи виховуються діти, а також є інваліди, люди похилого віку. Окремо працюємо з бідними чи багатодітними родинами, – говорить Рудковський. – Під час кожного свого візиту готуємо великі продуктові набори і додатково по потребах веземо одяг, побутові прилади, меблі, велосипеди, комп’ютери. Одній сім’ї ми придбали холодильник, бойлер, плиту і вони просто були шоковані, що це все оплатили благодійники. Днями були в гостях у сімї на Польовій, завозили допомогу в 20 школу. Маємо досвід із забезпеченням реабілітаційного центру у Коростишівському районі, працюємо по місту та усіх районах області, провідуємо дитбудинки, психіатричні лікарні.  Для військових госпіталів у Бердичеві та Житомирі передавали постільну білизну, інвалідні крісла і гінекологічне крісло для міської лікарні. Також   ми отримали від закордонних друзів 70 багатофункціональних ліжок, вартість кожного близько 3 тисяч євро. Роботи дуже багато, але бажання допомогти ще більше. Такий прийом як у цьому дитсадку для нас влаштували вперше та ще й вірші розповідали, патріотичні браслети дарували. Залишаємо тут трохи іграшок, 20 % з яких абсолютно нові, а решта б/у, але в ідеальному стані».

 Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here