Home Місто Гарбуз на смак нагадує ківі з динею

Гарбуз на смак нагадує ківі з динею

 — Диво-гарбуз мені привезла дочка зі столиці. Працює в аграрній фірмі. Весь час має справу з новинками. Разом до насіння дала брошурку, де розписано як вирощувати рослину. Зветься вона фіцефалія, — каже 42-річна Ніна Степанишина з райцентру Андрушівка на Житомирщині. — На відміну від звичайного гарбуза смакує сирою. Нагадує кавун. З такими ж чорними зернинками і сіро-зеленою шкіркою. А на смак — як ківі, схрещене з динею. Плоди овальні, всередині біла м’якоть.

Вирощування не відрізняється від звичайного гарбуза. Насіння замочує на два дні. Сіє на городі на початку травня. Місце має бути сонячне з пухким ґрунтом.

— Стебла виростають 20–30 метрів. На кожному до 80 плодів.

Перед посадкою по ділянці розсипає 1,5 склянки попелу та 4 кг перегною. Перекопує землю і робить у глибину 3 см ямки. В кожну кидає по 2–3 насінини, засипає землею і зверху мульчує торфом або тирсою.

— Цього не можна пропускати. Весною ще буває прохолодно, мульча гріє насінини у землі, підвищуючи там на кілька градусів температуру.

Перші сходи з’являються через 2 тижні після посіву. Потім не потрібно ніякого догляду. Лише проривати бур’яни.

— Цю рослину ще називають інжирним гарбузом, бо має листя серцеподібної форми, як в інжиру.

Гарбузи дозрівають у листопаді, коли засохне листя. Виростають по 3–5 кг.

— Щоб плоди швидше наливалися соком і дозрівали, на початку осені прищипую всі точки росту. Так рослина витрачатиме сили на вже існуючі плоди, а не на утворення нових. Інакше їх буде дуже багато, але всі розміром з кулак.

На городі можуть пролежати до 5 градусів морозу. В погребі зберігаються 1–2 роки.

— Краще розводити фіцефалію на місцях, де раніше росла картопля, капуста, цибуля. Аби не гарбузи.

Готує з плодів салати, оладки. Ікра нагадує кабачкову, але виходить солодша.

Джерело: gazeta.ua