Home Місто Геннадій Зубко хоче вберегти Житомир від перетворення на «місто пивних кіосків»

Геннадій Зубко хоче вберегти Житомир від перетворення на «місто пивних кіосків»

92

Про проблеми збереження та відновлення історичних пам’яток, юридичні аспекти у реєстрації нових громадських надбань, пріоритети влади у встановленні пам’ятників та про архітектурне обличчя міста  ішла мова на виїзному засіданні комітету Верховної Ради з питань культури та духовності, яке відбулося в Житомирі 12 лютого.  

 

Захід став можливим за сприяння народного депутата від Житомира Геннадія Зубка.

Засідання комітету пройшло у форматі круглого столу. В ньому взяли участь голови підкомітетів Верховної Ради Олесь Доній та Олександр Бригинець.

Про юридичні, політичні та історичні проблеми збереження пам’яток дискутували науковці Марія Масловська та Віктор Мойсієнко, директор краєзнавчого музею Лариса Грузська, краєзнавці  Георгій Мокрицький та Руслан Кондратюк та багато інших відомих житомирян.

До круглого столу долучились і представники влади: начальник управління культури Житомирської міської ради Лариса Харчук та Роман Насонов, начальник відділу охорони культурної спадщини Житомирської ОДА.

Народний депутат Олесь Доній розповів, що це перше виїзне засідання комітету культури та духовності.

«До Житомира нас запросив Геннадій Зубко. Ми хочемо послухати громадських діячів, небайдужих людей,  які мають досвід захисту пам’яток культури», – розпочав засідання Олесь Доній.

«Для нас дуже важливо напрацювати ті зміни у законодавстві, які допоможуть громаді відстоювати архітектурні об’єкти. Нинішнє законодавство за два роки змінилось на стільки, що забрало багато прав у громади, яка мало впливає на процеси, які відбуваються всередині міста та області. Узагальнивши певний досвід не тільки Києва, а інших міст, ми разом можемо вийти на створення та внесення певних змін до законів, які допоможуть вирішити системно ряд проблем», – сказав народний депутат Олександр Бригинець.

Краєзнавець Георгій Мокрицький презентував присутнім книгу «Житомир – ностальгія за майбутнім», яка була видана за сприяння Геннадія Зубка. У ній він чітко окреслює ті архітектурні та історичні проблеми, які сьогодні має місто. Так, за його словами, тільки за останні 30 років у місті зникло 30 будинків, які були пов’язані із видатними іменами і мали для Житомира особливе значення.

Ще одна нагальна проблема, з якою сьогодні зіткнулись захисники  історичних пам’яток у тому, що більшість пам’яток не мають охоронних договорів, і тому фактично ніхто не несе відповідальності за їхнє збереження.

Посприяти у вирішенні юридичних питань взялись народні депутати.

«Якщо потрібно підготувати чи змінити законодавчу базу, то давайте свої пропозиції, – звернувся до активістів Геннадій Зубко. –  Ми, наприклад, будемо пропонувати, щоб до містобудівних рад долучали представників громадських організацій, які мають фаховий досвід та які можуть впливати на прийняття рішень».

На питання депутатів, скільки Житомир зробив подань щодо реєстрації нових пам’яток за останній рік, чиновники чіткої відповіді не дали, хоча начальник управління культури міста під тиском громадськості пообіцяла опублікувати перелік усіх пам’яток на офіційному сайті міської ради.

За підсумками круглого столу громадськість вирішила ініціювати створення громадської ради з питань захисту історичних та архітектурних пам’яток в Житомирі. До цієї ради мають увійти представники громадських організацій, краєзнавці та науковці, які переймаються долею міста.

Також народні депутати будуть ініціювати публічне обговорення генерального плану міста і проекту розвитку історичної частини Житомира.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here