Home Місто Голова Житомирської ОДА та Міністр у справах ветеранів обговорили спільні кроки для...

Голова Житомирської ОДА та Міністр у справах ветеранів обговорили спільні кроки для підтримки воїнів

169

 Як працюють програми підтримки учасників АТО на Житомирщині, важливість військово-патріотичного виховання у школах та навчальних закладах, забезпечення житлом військових, медична реабілітація бійців – спільні кроки для підтримки ветеранів АТО області обговорили голова ОДА Ігор Гундич із Міністром у справах ветеранів Іриною Фріз.

Зустріч відбулась сьогодні, 28 січня. До обговорення долучились житомирський міський голова Сергій Сухомлин та Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції Вадим Свириденко.

 

Наприкінці 2018 року новостворене Міністерство у справах ветеранів України та Житомирська ОДА підписали перший меморандум про співпрацю.

 

Читайте також: Міністр у справах ветеранів зустрілася із учасниками бойових дій та волонтерами Житомирщини

 

Перебуваючи із робочою поїздкою, Ірина Фріз висловила думку, що саме Житомирщина здатна продемонструвати приклад у забезпеченні різними видами допомоги ветеранів АТО, що наслідують і будуть наслідувати інші області. Зокрема, у забезпеченні безкоштовною освітою учасників АТО та військово-патріотичному вихованні.«Сьогодні ветеранам АТО потрібні навички або з організації бізнесу, або з менеджменту, або з комп’ютерного програмування, або кібербезпеки, яка буде користуватись попитом, або військово-патріотичного виховання. Будь-який напрямок, де вони себе зможуть знайти. Адже власна справа створює підстави відчувати себе потрібним суспільству. Це має бути програма спільних дій Міністерства, ОДА, органів місцевого самоврядування. Майже на усіх зустрічах ветерани піднімають питання щодо військово-патріотичного виховання. Адже у нас держава, яка знаходиться у стані війни. У нас чимало людей, які своїм прикладом і своєю місією готові віддати життя за Батьківщину. І вони здатні стати прикладом для наступних поколінь. Тому розглядаємо варіант програми військово-патріотичного виховання в областях, де можуть бути задіяні безпосередньо учасники АТО, учасники бойових дій. Військові після навчання та курсів зможуть викладати цей курс або в школах, або у вузах», – зазначила Ірина Фріз.

 

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич підтримує таку позицію Міністерства: «Тема досить актуальна. У нас є деякі напрацювання, зокрема у ЖДТУ проводять навчання учасників АТО. Враховуючи вимоги часу, вузи самі впроваджують такі спеціальності саме для учасників бойових дій. Крім цього, у майбутньому це можуть бути і технікуми, і коледжі. З нашого боку – підтримка буде. Адже можемо виділяти кошти з обласного бюджету на безкоштовні місця для навчання учасників АТО у житомирських вузах».

 

Ігор Гундич наголосив, що в області успішно працює програма підтримки учасників АТО Житомирщини, в яку можна внести відповідні зміни і долучати до співфінансування міста і райони.

 

Обговорили також і медичне забезпечення учасників АТО на Житомирщині, і забезпечення житлом військових.

 

Так, Ігор Гундич підкреслив, що на Житомирщині лише за останні 3 роки 174 родини військовослужбовців були забезпечені власним житлом за державні кошти. А в оновленому Центрі вертебрології лікування та медичну реабілітацію проходять учасників АТО. У планах найближчих років – реконструкція Бердичівського госпіталю для ветеранів війни.

 

Також Ірина Фріз розповіла, що Міністерство планує запустити проект у ЦНАПах – окреме вікно, яке буде працювати безпосередньо для надання інформації та забезпечення послугами виключно ветеранів АТО. 

 

«Це не є проблемним з точки зору організації. Лише окремо будуть проведені семінари для операторів щодо психологічної готовності до спілкування з ветеранами. Там учасник АТО зможе отримати весь перелік послуг, які зараз надають ЦНАПИ, а також ті послуги, які будуть рекомендовані надаватись через ЦНАП – короткострокові та довгострокові послуги», – акцентувала Міністр.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here