Графічна ілюстрація війни від молодого художника
На одній із локацій щорічного урбан-фесту до Дня Житомира “Майстерня міста” увагу журналістів Першого Житомирського привернула виставка чорно-білих картин, що відображають у собі жахи від руйнування, трагічні та навпаки героїчні моменти війни українсько-російської війни. Виявилось, що власноруч малює їх 16-річний Максим, житель селища Хорошів. Основною ідеєю цих зображень є саме графічна ілюстрація військової дійсності.
Ми поспілкувались із хлопцем, щоб більше дізнатись про історію створення його зображень та основні ідеї, які юнак вкладає у свою творчість. Максим розповів, що малювати почав ще у дитинстві, однак певних осмислених сюжетів його ілюстрації не мали. Зображати на полотнах війну ж він почав через почуті особисто, а також побачені у документальних матеріаліх історії, пов’язані з бойовими діями на території нашої країни. Першою воєнною картиною юного творця стала зруйнована будівля у Північній Салтівці, що на Харківщині.
Однак найбільш болючу передісторію, за словами Максима, є картина про Маріуполь. Пов’язана вона з подругою хлопця, яка родом звідти. Для неї війна принесла велику кількість болючих викликів. Так, внаслідок російського бомбардування та обстрілів дівчина двічі була серйозно травмована. Вдруге це навіть призвело до того, що вона втратила можливість ходити.
Виставка з метою допомогти ЗСУ
На Михайлівській у Житомирі Максим презентує свої картини із ціллю зібрати кошти на купівлю автомобілю для одного із підрозділів ЗСУ. Основною ціллю своєї творчості юнак називає допомогу українській армії, а також собі, в першу чергу ментально, адже саме перебуваючи у стадії створення своїх робіт він заспокоюється, зосереджується та транслює своє відображення дійсності.
Більше деталей з життєвого шляху Максима та його творчості дивіться у нашому відеоматеріалі.