Home Місто Інсталяція із найбільшою маковою квіткою області з’явилась біля Вічного вогню 9 травня

Інсталяція із найбільшою маковою квіткою області з’явилась біля Вічного вогню 9 травня

110

 9 травня в Україні відзначається День Перемоги. З нагоди річниці традиційні заходи відбулися і в Житомирі біля Монументу Слави.

Учасниками дійства були ветерани війни, учасники бойових дії на Сході, представники влади та громадського активу, релігійних, культурних та освітніх установ.

Україна як невіддільна частина Європи приєднується до традиції використання Макової квітки як символу пам’яті про загиблих у боях. Тому біля Монументу Слави було представлено дві макові інсталяції. Перша  – створена дітьми алея із 2 тис. маків, а друга –  найбільша макова квітка області навколо вічного вогню, яка з’явилася спільними зусиллями житомирців.

Свою подяку ветеранам війни висловили представники влади та духовенство.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Машковський виступив зі словами: «Низький уклін всім, хто пролив і проливає зараз свою кров, хто віддав своє життя за нашу землю для прийдешніх поколінь. Ми завжди пам’ятатимемо про цей подвиг! Обіцяємо перемагати й надалі!».

Юрій Галушкін, виконуючий обовязки командира Високомобільних Десантних Військ, у своїй промові наголосив: «Дорогі ветерани, ми є гідними нащадками ваших героїчних подвигів. Я запевняю, що ми з честю виконуватимемо свій громадянський обов’язок. Я віддаю вам наказ: будьте здорові і живі! Ми разом відсвяткуємо перемогу на нашій Україні».

В контексті сучасних і подій ВВВ дуже знаковою стала передача гільзи, наповненої житом миру, від покоління ветеранів учасникам бойових дій на сході України.

По закінченню урочистостей всі бажаючі мали змогу спробувати страви польової кухні: солдатську кашу та чай.

Підготували учениці Катерина Загородня та Естер Матер’ян у рамках воркшопу з інтернет-журналістики

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here