Не так давно ніхто і говорити не смів, що закордонний паспорт можна зробити всього за 170 гривень, тобто сплативши лише державне мито. Сьогодні ж по всій Україні дедалі частіше бачимо, що українці відстоюють своє право на законний закордонний паспорт. А лише вчора перший українець, що подолав опір системи, скористався своїм правом виїзду закордон з паспортом за 170 грн.
Вперше це гостре питання було піднято активістами партії Демократичний Альянс в Миколаєві, далі була компанія “Стоп свавіллю в паспортних столах”, а далі житомирянин Іван Фурлет отримав свій паспорт сплативши лише єдиний законодавчо обгрунтований обов’язковий платіж – 170 грн.
“Вся кампанія почалася з одного відео активістки ДемАльянсу з Миколаєва, де вона викрила, що їй дали незрозумілі платіжки при оформленні закордонного паспорта. Далі демальянсівці по всій Україні почали виявляти ту саму проблему – людям при оформленні закордонного паспорта нав’язували зайві платежі. Та сама ситуація була і в Житомирі. Таким чином вирішили кинути виклик системі і перемогли”, – розповідає заступник голови Житомирської обласної організації партії “Демократичний Альянс” Іван ФУРЛЕТ.
Майже два роки з моменту подачі документів на закордонний паспорт минуло перш, ніж Івану видали паспорт. Він пройшов всі судові інстанції, мав рішення на свою користь, а з нього все одно вимагали гроші. Отримати паспорт вдалося лише в лютому 2014 року.
Сьогодні ж Іван з впевненістю говорить, що вся пророблена робота була не дарма, за свої права варто боротися. Маючи закордонний паспорт, 15 червня, Іван вперше перетнув кордон України, відповідно ставши першим українцем, що полетів в іншу країну з паспортом за 170 гривень.
Мета поїздки вивчення німецького досвіду управління містом та урбаністики.
Деталі поїздки та оперативні звіти від Івана про свій перший досвід перебування закордоном шукайте на сторінках в соціальних мережах : Facebook, ВКонтакті. https://www.facebook.com/ZT.
Нагадуємо, кожен громадянин, який бажає отримати закордонний паспорт, повинен подати лише наступні документи (п. 10 Правил затв. ПКМУ №231):
1. квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати;
2. заява-анкета встановленого зразка;
3. паспорт громадянина України (після прийняття документів повертається);
4. копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
5. дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.
Усі, хто стикається із відмовою у прийнятті документів службовцями ДМС та примушуванням до сплати додаткових платежів, можуть подати відповідну заяву про вчинення злочину, зразок якої доступний тут: http://bit.ly/povid_pro_zlochyn_DMS72&display=20&start=0&sort=display&fltr=&fln=2&task=new