Home Місто Кількість партнерських пологів у Житомирі збільшилася в 20 разів

Кількість партнерських пологів у Житомирі збільшилася в 20 разів

100

Житомирський обласний перинатальний центр був створений в рамках проекту „Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”, ініційованого Президентом України Віктором Януковичем, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Напередодні 3-ї річниці інавгурації Президента України Житомирщина може з упевненістю сказати: цей національний проект у регіоні успішно реалізовано.

Житомирський обласний перинатальний центр посідає лідируючі позиції серед cеми таких спеціалізованих лікувально-профілактичних закладів ІІІ рівня, що створені в державі.

Про підсумки роботи діяльності перинатального центру доповів його головний лікар, заслужений лікар України Юрій Вайсберг. В цьому потужному закладі європейського зразка працює 450 працівників, з яких 92 лікаря.

У минулому році на придбання обладнання, покращення умов перебування пацієнтів у закладі було освоєно 16 млн. грн. бюджетних коштів. Постійний зв’язок підтримується і з благодійними організаціями, завдяки яким минулоріч було закуплено обладнання на 3,8 млн. грн., медикаментів – на 1,1 млн. грн.

За час функціонування медичного закладу, який веде відлік з січня 2004 року, на ремонт і реконструкцію витрачено загалом більше 10 млн. грн., на придбання обладнання вкладено 25 млн. грн.

Щорічно обласний перинатальний центр приймає 4,5 тис. пологів, що складає 30%  всіх пологів по області. Починаючи з 2004 року, кількість партнерських пологів, під час яких присутній чоловік породіллі або інші члени родини, збільшилась у 20 разів.

Їх переваги очевидні, стверджує Юрій Вайсберг. Окрім надання психологічної підтримки жінці, що народжує, партнерські пологи дисциплінують медичний персонал, ще більше зміцнюють, цементують сім’ю і є так званим першим біологічним щепленням для новонародженої дитини.

 

Секретар опікунської ради Тетяна Шмаюн висловила вдячність представникам благодійних організацій і фондів „Хлібний дар”, „Людяність”, „Місія в Україну” та іншим за матеріальну допомогу і підтримку, надану перинатальному

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here