Home Місто Колишній дільничний з Житомирщини вже понад 90 днів захищає від ворожих атак...

Колишній дільничний з Житомирщини вже понад 90 днів захищає від ворожих атак Піски

126

 

– Ніхто не має права приходити до нас, на нашу рідну землю, в наш дім, та вказувати як саме нам жити. Тим більше, наставивши на нас, як аргумент – зброю, – переконаний старший солдат Володимир Сторожук, який вже більш ніж 90 днів захищає від ворожих атак населений пункт Піски.

До початку Антитерористичної операції Володимир Сторожук був дільничним інспектором в рідному райцентрі на Житомирщині. Займався боротьбою зі злочинністю, затримував сільських правопорушників. Проте як тільки державі кинули виклик терористи, він залишив удома погони старшого лейтенанта міліції та став до лав Збройних Сил України.

В навчальній частині опанував станковий гранатомет СПГ-9 – перевірену часом потужну зброю, що здатна ефективно боротись як з бронетехнікою, так і з живою силою супротивника. А в Пісках довелось на практиці перевірити отримані знання. Разом з іншими бійцями підрозділу, Володимир особисто подавляв вогневі точки противника. Але найбільш результативною стала боротьба з добре захищеними, бетонованими укріпленнями ворога.

Справа в тім, що вздовж так званої «лінії фронту» бойовики бандформувань створили низку опорних пунктів, які між собою складають справжні укріплені районі. Саме з таких укріпрайонів терористи й ведуть обстріл наших позицій з великокаліберних кулеметів та мінометів; прикриваючись бетоном, з амбразур стріляють ворожі снайпери. Один з таких укріпрайонів, розташований в районі Донецького казенного заводу хімічних виробів, постійно турбував наших бійців вогнем з 12,7-мм кулеметів.

Оскільки на виконання Мінських домовленостей Збройні Сили України відвели все важкі озброєння на визначену відстань, до боротьби з укріпленими районами долучились гранатометники.

25 травня розрахунок СПГ-9 старшого солдата Володимира Сторожука та його бойового побратима Ярослава вийшов на вогневу позицію. Вже першим пострілом з відстані 1200 метрів гранатометник філігранно поцілив в амбразуру, відтак довготривала вогнева точка бойовиків здетонувала й злетіла в повітря. Ще кількома пострілами було значно пошкоджено іншу вогневу точку. Розрахунок СПГ-9 продовжував вести вогонь попри щільну стрільбу терористів. Вже потім в соціальних мережах з’явилось відео зруйнованого об’єкту терористів, де ті поскаржились на використання українськими військовими… “нових бетонобійних мін”, що потішало наших українських бійців.

– Старший солдат Сторожук – складна людина, що має по кожному питанню власну думку, інколи відмінну від загальноприйнятої, – наголосив командир роти. – Тим не менш, це боєць, на якого завжди можна покластись. Яке б бойове завдання перед ним не стояло, я та інші бійці знають – він не підведе…

Андрій МІХЕЙЧЕНКО

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here