Home Місто Команда Слуг народу не закупила бебі-бокси – хочуть віддавати грошима

Команда Слуг народу не закупила бебі-бокси – хочуть віддавати грошима

314

Вже найближчим часом молоді мами можуть не отримати пакунки малюка – нова влада не встигла провести тендер.

Наразі породіллям видають останню партію бебі-боксів, більше поставок не буде. На скільки їх вистачить – залежить від залишків у кожній області.

Натомість Мінсоцполітики планує виплачувати компенсацію після закінчення пакунків.

03 березня 2020 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 172 „Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою „пакунок малюка”.

Відповідно до цієї постанови, у 2020 році закупка одноразової натуральної допомоги за рахунок коштів державного бюджету проводиться централізованою закупівельною організацією – державна установа “Професійні закупівлі”.

Проте, 30.06.2020 року за результатом розгляду скарг учасників закупівлі, Антимонопольним комітетом України прийнято рішення відмінити процедуру закупівлі.

І оскільки надалі такі пакунки надходити не будуть через непроведений тендер, Мінсоцполітики розробили проект урядового рішення, яким передбачається запровадити виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на дітей, які народились у 2020 році, та не були забезпечені цією допомогою.

Раніше було визначено, що вартість пакунків малюка становить не більше 5 тисяч гривень.

Якою буде компенсація – наразі ще невідомо. Проте, скоріше за все, бебі-бокси були б вигіднішими, адже товар для них закуповувався оптом, тому на цю суму батьки отримували більше.

На сьогодні на Житомирщині ще є запаси пакунків малюка.

Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик.

За його словами, наразі всі молоді мами отримують бебі-бокси. Надалі дивитимуться по ситуації і перерозподіляти їх з одних пологових, де будуть залишки, в інші, де не вистачатиме.

Нагадаємо, пакунок малюка містить 38 позицій. Там є все для мами і немовляти на перший час: підгузки, пелюшки, ковдрочка, плед, одяг і косметика для дитини, іграшки, розвиваючий килимок, рушник, засоби гігієни для мами тощо.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here