Комунальне підприємство «УАШ» планує підготувати 10 тисяч тонн піщано-сольової суміші та 400 тонн чистої солі на зимовий період

247

Управління автомобільних шляхів міста вже готується до зимового періоду. У цей час проводяться підготовчі роботи, які включають в себе створення піщано-сольової суміші та закупівлю інших матеріалів для боротьби з ожеледицею. На піскобазі вже активно працює техніка, а також завозиться пісок і сіль. За планами комунальників, вони планують приготувати близько 10 тисяч тонн піскосуміші та окремо придбати 400 тонн чистої солі для забезпечення безпеки на дорогах цього зимового сезону.

“Питання техніки завжди актуальне щороку. У більшості випадків вона застаріла, але щороку відбувається оновлення. У цьому році ми придбали три вантажних автомобілі, два з яких можна використовувати в зимку. З урахуванням війни, вся радянська та пострадянська техніка поступово відходить в минуле через проблеми з запчастинами та загальну старість”, – коментує ситуацію Дмитро Павлов, заступник директора КП “УАШ”.


За словами чиновника підприємство активно готується, закуповуючи різні протиожеледні реагенти, включаючи бішофіт, який є хлористим магнієм. Цей реагент відзначається високою швидкістю розтоплення льоду, особливо при низьких температурах, та має менший негативний вплив на навколишнє середовище у порівнянні з піскосольовою сумішшю. Така суміш виявляється більш ефективною та екологічно безпечною, але вона вартує дорожче, тому її використовують переважно для обробки тротуарів, де безпека пішоходів є важливою.

“Закуповуємо бішофіт, але лише для обробки тротуарів. Дороги – це сіль, піскосуміш. А на тротуарах будемо працювати малими механізмами, які з піскорозкидачами, і будемо використовувати бішофіт. Бішофіт плавить лід і сніг, навіть льодову корку. Але бувають такі погодні умови, коли і на тротуарах доводиться використовувати піскосуміш, бо вона ефективна. Але зазвичай намагаємося використовувати бішофіт. У останні роки траплявся колапс, коли пройшов дощ під час невеликого морозу. Тоді вода миттєво замерзає, і з цим нічого не встигаєш зробити. Це такий природний колапс”, – додає Дмитро Павлов, заступник директора КП “УАШ”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here