Громадянин Харківської області запатентував право на промислові зразки найбільш поширених виробів із граніту: бордюрів для квітника, постаментів для пам’ятника та плит надгробних і звернувся до митної служби із вимогою забезпечити його право на інтелектуальну власність.
У зв’язку з тим, що дані товари були запатентовані приватною особою, виникла загроза в експорті даних груп товарів закордон. Це викликало соціальну напругу серед підприємців Коростишівського району Житомирської області , які займаються продажем виробів з граніту, оскільки вони мали укладати угоду з власником патенту та платити за це гроші.
Голова облдержадміністрації Сергій Машковський наприкінці минулого тижня провів зустріч з начальником Головного управління Національної поліції Житомирщини В’ячеславом Печененком, керівником митниці Наталією Ткачук та ініціативною групою підприємців, щоб обговорити ситуацію.
«Сьогодні в оперативному порядку від імені одного з підприємців було подано позовну заяву до Окружного адміністративного суду м. Києва. В позовній заяві міститься клопотання про забезпечення заборони ДФС та її територіальним органам вчиняти дії щодо розмитнення гранітних товарів», – розповів Сергій Машковський.
Рішенням № 826/8074/16 від 27.05.16 Окружний суд м. Києва ухвалив: «Заборонити Державній фіскальній службі та їх територіальним органам вчиняти дії щодо призупинення (відмови) в митному оформленні гранітних товарів відповідного типу».
Державна фіскальна служба не відмовлятиме в митному оформленні даних товарів. Тобто вироби із граніту (бордюри для квітника, постаменти для пам’ятника та плити надгробні) мають проходити митне оформлення згідно Митного кодексу України, – повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.
«Люди не повинні вдаватися до радикальних методів. Всі питання мають вирішуватись правовим шляхом, згідно чинного законодавства», – резюмував керівник області.
Нагадаємо, що підприємці Коростишева два дні поспіль перекривали рух на трасі Київ-Чоп, аби влада відреагувала на їхні звернення щодо неправомірних дій власника патенту.