Home Місто Космічне агентство показало фото з супутника пожеж на Житомирщині

Космічне агентство показало фото з супутника пожеж на Житомирщині

Фото Національного космічного агентства, що показує масштаби пожеж на Житомирщині, а також  задимлення, опублікував заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко на своїй сторінці у Фейсбук 17 квітня:

"Вчора Київ опинився під ударом рідкісної для наших місць стихії – пилової бурі. Вона стала можливою через сильні пориви північно-західного вітру. До бурі додалися клуби диму і гару, які піднялися від масштабних лісових пожеж, роздутих вітром в Житомирській області.

Пожежі ці почалися під впливом сильного вітру в районі сіл Виступовичі, Нижня Рудня, Ігнатопіль, Гладковичі. В основному горить лісова підстилка, трава".

Фото Геращенко опублікував, "щоб уникнути чуток, які розповсюджуються в соціальних мережах, про те, що дим лісових пожеж принесений з Чорнобильської зони відчуження і того, що дим цей радіоактивний".

За його словами, на супутниковому знімку чітко видно, що дим лісових пожеж принесений з Житомирської області, а не із зони Чорнобильської АЕС, де пожежі були зупинені до вівторка. Ніякого підвищення радіоактивного фону в Києві і його околицях не спостерігається.

Нагадаємо, вчора на Житомирщині горіло 50 га лісу. Через дим із області киян просили не відкривати вікна і не виходити на вулицю, адже в повітрі фіксували небезпечно високий рівень забрудненості.