Home Місто Костириця вважає, що містам України є чому повчитись у Житомира в сфері...

Костириця вважає, що містам України є чому повчитись у Житомира в сфері енергоефективної політики

173

У Житомирі розпочався дводенний проект Асоціації міст України та Житомирської міської ради "Створення ефективної системи енергоменеджменту та залучення інвестицій в програми з енергозбереження". Проект передбачає низку лекцій та дискусій, а також екскурсії до об’єктів соціальної інфраструктури Житомира, де вже реалізовані енергоефективні проекти.

"Досвід – це велика цінність для місцевого самоврядування. Сьогодні ми будемо ним ділитись. Розпочнемо із стратегії розвитку міста. Тільки тоді, коли ми визначимо куди ми йдемо, ми можемо зрозуміти що нам потрібно робити. А містам України є чому повчитись у Житомира у сфері енергоефективної політики", – переконував Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку міської ради.

Робота проекту передбачає обмін досвідом між містами України в напрямку стратегічного планування розвитку міста, впровадження енергоефективних проектів та впровадження партисипаторних практик.

"Якщо ми не будемо створювати умови для розвитку бізнесу, креативної економіки та розвитку людського потенціалу, то які б стратегії ми не створювали – вони діяти не будуть", – наголосила Оксана Кисіль, національний експерт проекту ЄС "Угода мерів – Схід".

Участь у роботі проекту беруть представники міст із Волинської, Кіровоградської, Харківської, Хмельницької, Тернопільської, Чернігівської, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Сумської, Київської, Вінницької, Черкаської та Одеської областей. Фахівці міських рад, сільських рад а також представники об’єднаних громад обговорювали досвід Житомира у впровадженні проектів.

"Ви маєте багато ресурсів, але реалізація їх шкутильгає. Але це проблема всіх міст України. Є досвід і у вас і у всіх нас, і якщо ми його освоємо, то реалізація ресурсів буде на кращому рівні", – розповів Василь Бондар, Камінь-Каширський міський голова.

Робота команди триватиме два дні та покликана сформувати досвід у посадовців місцевого самоврядування у сфері впровадження ефективного енергоменеджменту.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here