Home Місто Кращі урбаністи країни розроблятимуть концепцію реконструкції майданів Соборного та Перемоги в...

Кращі урбаністи країни розроблятимуть концепцію реконструкції майданів Соборного та Перемоги в Житомирі

86

 До Житомира приїхали команди спеціалістів: ЛКП «Інститут просторового розвитку», ГО «Урбан куратори», ТОВ «UCG»», які були відібрані журі для участі у конкурсі на кращу концепцію реконструкції  майданів Соборного та Перемоги.

Представники Житомирської міської ради провели установчу зустріч з учасниками конкурсу та презентували існуючі напрацювання та погляди з різних точок зору на даний простір.

Задля того, щоб випрацювати оновлену концепцію, з урахування усіх особливостей міста спеціалісти приїхали до Житомира, адже Майдан Соборний – це центр Житомира, який відіграє важливу роль в ідентифікації міста та містить багато історичних та архітектурних пам’яток

«Оновлена концепція майданів Соборний та Перемоги у першу чергу  має вирішувати транспортне питання. У проекті конкурсантів має бути передбачені  місця для пам’ятних знаків. Також потрібно врахувати, що це центр міста, тому концепція має зберігати автентичність міста. План території повинен бути облаштований під організацію свят». – розповідає головний архітектор міста Юрій Безбородов .

Начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва зазначила, що центр Житомира має стати музейним кварталом, адже для цього є вся необхідна база не вистачає лише облаштування території.

«Мова йде про те, що обласні культурні інституції знаходяться в центрі міста. Зараз нами створюється нова культурна концепція цих закладів і ми хочемо, щоб культурний простір зазначених закладів виходив за межі цих будівель. Поряд з майданом Соборним знаходиться Житомирський магістрат, за яким знаходиться оглядовий майданчик, з якого можна спостерігати все місто, але його потрібно правильно облаштувати. Поряд з «Краєзнавчим музеєм» знаходиться сквер, що має запит містян, який в подальшому має стати якісним громадським простором. Також сквер може стати виставковим простором – візитівкою закладів, які знаходяться поряд. Ще одним важливим об’єктом в центрі міста є Житомирський обласний український музично-драматичний театр імені Івана Кочерги поряд з яким також є сквер, який може стати ще одним громадський простором, який буде корисним для житомирян».

Заступник міського голови Дмитро Ткачук розповів про пріорітети сталої мобільності Житомира та очікування від даного конкурсу:

«З минулого року ми працюємо над планом сталої міської мобільності. Основними цілями цього плану є: посилення ролі громадського транспорту, велосипедний рух, впорядкування паркувального простору, стимулювання пересуватися пішки, безпека руху, а також зовнішнє сполучення міста. Наразі майдан Соборний найбільша транспортна розв’язка міста, але по факту велика територія в самому центрі цієї розв’язки не відіграє ніякої користі, тому маємо на меті отримати від даного конкурсу комплексну пропозицію з організації даного простору з урахуванням всіх аспектів. Серед основних очікувань і задач які ставляться перед командами учасниками є: гармонійно ув’язати існуючі пам’ятки та будівлі з новими об’єктами, забезпечити зручне співіснування транспорту та пішоходів, створення комфортних публічних просторів, а також створення привабливого та впізнаваного зовнішнього вигляду міста в цілому».

Марія Байда, керівник офісу ГІЗ розповіла, що за розробку цілісного бачення головних майданів міста команди отримають винагороду в розмірі 250 тис. грн..

Нагадаємо, що на розгляд журі було подано 15 заявок. У департаменті містобудування та земельних відносин відзначають високий рівень фаховості українських урбаністів та поінформували, що результати конкурсу будуть оприлюднені у квітні 2019 року. 

Довідково: ЛКП «Інститут просторового розвитку» – перше комунальне підприємство, яке мало би спроектувати міський простір так, щоб він став зручним для всіх. Інститут об’єднав фахівців, які раніше спланували вул. Садову – фактично першу у Львові вулицю, яку реконструюють за європейським зразком.

ГО urban куратори – це неприбуткова організація, яка поєднала однодумців у галузі урбаністики, архітектури та культурного менеджменту.

Urban куратори працюють зі знехтуваними, однак важливими частинами міста, що потенційно мають цінність для громади та вплив на суспільство.

ТОВ «UCG» – Urban Consulting Group – це молода група компаній, що надає послуги з планування інфраструктури, безпеки на дорогах, транспортних досліджень, моделювання трафіку та розробки транспортних стратегій. Компанія була заснована 2016 року і зараз працює у більше ніж 10 містах України та має два офіси: в Івано-Франківску та Києві.

Етапи проекту:

10 січня проектне обговорення

25 лютого здача проектів командами

4 березня фінальна оцінка концепцій

Після цього відбудуться публічні презентації напрацювань команд учасників та громадські обговорення з залученням мешканців міста.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here