Home Місто Лише 37% дітей в Україні цьогоріч вакциновані від кору

Лише 37% дітей в Україні цьогоріч вакциновані від кору

261
0

В Україні станом на початок липня цього року лише 37% (від планового річного показника) дітей віком до року вакциновані від кору, паротиту, краснухи (КПК-1). Серед дітей віком 6 років (КПК-2) цей показник становить 41%.

Про це інформує центр громадського здоров’я.

Такий відсоток охоплення щепленнями від кору в Україні є недостатнім, щоб до кінця року досягнути 95%.

Згідно із рекомендаціями ВООЗ, якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти та дорослі залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.

Цьогоріч від кору в Україні захворіло 245 людей, із них 19 – діти віком до року.

Кір – гостра інфекційна вірусна хвороба. Єдиним джерелом збудника інфекції є людина, яка захворіла. Сприйнятливість до кору надзвичайно висока. Захворіти можна у будь-якому віці.

Збудник кору передається повітряно-краплинним шляхом: через вдихання з повітрям найдрібніших крапель слизу, що містять віруси. Вони потрапляють в повітря під час чхання, кашлю або розмови хворої на кір людини.

Першою ознакою кору зазвичай є підвищення температури, що триває від 4 до 7

Найкращий захист від кору – імунізація живою комбінованою вакциною для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). Вона зумовлює надійний і тривалий імунітет, а також попереджує розвиток тяжких форм недуги та ускладнень.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here