Home Місто Люди перекрили трасу Київ-Чоп і вимагають приєднати їх до Гульської ОТГ

Люди перекрили трасу Київ-Чоп і вимагають приєднати їх до Гульської ОТГ

320

Поблизу села Броники Новоград-Волинського району 17 червня жителі села Гульськ організували акцію та перекрили трасу Київ-Чоп. Люди вимагають приєднати Гульську ОТГ до Новоград-Волинської міської ОТГ.

Про це повідомляє Житомир.Info.

Десятки людей ходять по пішохідному переході з плакатами та прапорами. На транспарантах написи: «Гульчани не кріпосні. Добровільному приєднанню бути», «Бунечко, почуй жителів Гульська!».

Голова Гульської ОТГ Лариса Добровольська розповіла, що учасники акції вимагають, щоб до них приїхав голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко та пообіцяв, що Гульська ОТГ буде приєднана до Новоград-Волинської міської ОТГ.

«Вимагаємо, щоб голова Житомирської обласної адміністрації приїхав до нас сюди на трасу і дав при журналістах, при голові районної адміністрації чітко обіцянку, що громада Гульська буде приєднана у перспективному плані до міста Новоград-Волинського, а саме до міської ОТГ, а не до Стриєвської ОТГ, яка неспроможна. Ми рік цього просимо, а нас не чують. За мною, як за сільським головою, півтори тисячі населення, які хочуть до міста, одиниці не хочуть, а всі ми хочемо до міста, до нормального життя. Стриєвська ОТГ не спроможна, якщо копнути далі і поїхати туди, вам те саме люди скажуть, тільки одні гульчани борються за це. У нас зараз тут голова адміністрації. Ми чекаємо Бунечка Віталія Івановича хай дасть слово Гульській громаді і Новоград-Волинській ОТГ, що ми будемо у місті, а не в Стриєві, потухлому селі де 400 людей населення. Приїдьте і подивіться яке в нас село, яка інфраструктура», – прокоментувала Лариса Добровольська.

На сторінці Новоград-Волинської міської ради у Facebook повідомили, що 16 червня відбулась пресконференція, під час якої представники міської влади озвучили подальші дії в рамках завершення процесу добровільного приєднання села Гульськ до Новоград-Волинської міської ОТГ.

«27.02.2020 року було прийнято рішення міської ради № 871 щодо добровільного приєднання територіальної громади села Гульськ до Новоград-Волинської міської ОТГ. Рішенням міської ради № 872 від 27.02.2020 року також утворено Гульський старостинський округ Новоград-Волинської міської ОТГ. Визначено, що ці рішення набувають чинності з 01.07.2020 року. 4.06.2020 року на засіданні сесії міської ради було прийнято звернення до Президента України та Прем’єр-міністра України з проханням доручити Кабінету Міністрів України та Житомирській ОДА врахувати добровільний вибір територіальної громади села Гульськ і не перешкоджати її остаточному приєднанню до Новоград-Волинської міської ОТГ та вжити відповідні заходи. Проте у затвердженому Урядом 12 червня переліку територій територіальних громад областей України, Гульська сільська рада має стати частиною Стриївської ОТГ.

 

У зв’язку з цим група депутатів міської ради 15 червня звернулася щодо скликання позачергової сесії міської ради. Розпорядженням № 107 від 16.06.2020 року доручено скликати позачергову сесію 17 червня. На засіданні сесії міської ради, зокрема, планується внести зміни до рішень міської ради від 27.02.2020 року №871, №872 та №874, згідно з якими дані рішення набиратимуть чинності з 17.06.2020 року.

 

Прийняті на сесіях Новоград-Волинської міської ради та Гульської сільської ради рішення будуть передані до Житомирської ОДА та мають бути враховані під час остаточного затвердження Урядом переліку територій територіальних громад областей України наприкінці червня», – йдеться у повідомленні.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here