Home Місто Маріанні Поплавській посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Житомира»

Маріанні Поплавській посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Житомира»

148

 8 листопада, за вагомі досягнення у галузі культури, творчу діяльність та багаторічну натхненну працю, враховуючи клопотання колективу Житомирської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів №33, депутати міської ради одноголосно прийняли рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Житомира»  житомирянці, українській артистці, коміку, педагогу Поплавській Маріанні Францівні (посмертно).  

Також депутати міської ради направили звернення до Президента України Петра Порошенка про присвоєння звання «Заслужений артист України» Поплавській Маріанні Францівні (посмертно).

Поплавська Маріанна Францівна народилась 9 березня 1970 року в с. Лебедівка Новоград-Волинського району Житомирської області в творчо-інтелегентній сім’ї.

Читайте також: У ДТП під Києвом загинула житомирянка Марина Поплавська

В 1993 році закінчила Житомирський державний педагогічний інститут імені І. Франка за спеціальністю: українська мова та література. Під час навчання брала активну участь в художній самодіяльності інституту, була учасницею народного хору «Ятерів», команд КВК навчального закладу.

Працювала в Житомирській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  № 33 з 1994 року.

За цей час Маріанна Францівна показала себе як ерудований педагог, яка глибоко знала свій предмет, володіла інноваційними освітніми методиками й технологіями, ІКТ, широким спектром стратегій навчання; застосовувала нестандартні форми проведення уроку; активно впроваджувала форми та методи організації освітнього процесу, які забезпечували максимальну самостійність навчання учнів.

Читайте також: Нардеп Розенблат пропонує посмертно присвоїти звання "Народна артистка України" Марині Поплавській

У своїй практичній діяльності вдало поєднувала індивідуальні, групові, колективні форми роботи. На уроках літератури вчитель створювала проблемні ситуації, емоційні кульмінації, її вирізняло вміння захопити учнів цікавими фактами, незвичною подачею навчального матеріалу.

Головний прийом на уроках мови, який застосовувала Маріанна Францівна, – використання завдань текстів для трансформації висловлювання, аналізу прочитаного, що є одним із ефективних шляхів збагачення словникового запасу учнів.

Читайте також: Тисячі житомирян провели в останню путь актрису Марину Поплавську. ФОТО

Цікавим у роботі педагога було те, що вона орієнтувалась на особисті досягнення кожного школяра, його нахили та вподобання, чітко визначала, як має працювати кожен конкретний учень для максимальної реалізації своїх можливостей.

Досвід роботи вчителя з питання «Застосування елементів та прийомів КВНу – один із шляхів формування мовної особистості при вивченні профільного курсу «Риторики» у школі ІІІ ступеня» схвалений і рекомендований НМЦ департаменту освіти Житомирської міської ради до поширення на міському і регіональних рівнях.

 • З 1993 року – учасниця Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів команд КВК.
 • З 1994 по 1997 роки виступала у складі Житомирських команд КВН «Віртуози Житомира» та «Джем».
 • В 1995 та 1998 році – чемпіонка серед учасників Асоціації КВН України.
 • З 1997 році проводила активну гастрольну діяльність в Україні, актриса команди КВН «Дівчата з Житомира».
 • З 1999 року – постійний член журі на іграх та фестивалях Асоціації КВН України та літературний редактор щорічного видання «Книга веселого народу».
 • З 2005 року учасниця Міжнародних творчих проектів, де виступала у складі команди КВН «Дівчата з Житомира», активно гастролювала з концертними програмами в Ізраїлі (2008, 2011, 2014 роки), Польщі, Німеччині, Нідерландах, Франції, Італії, Великобританії, США (Ньо-Йорк, Чикаго, Філадельфія),  де основну увагу приділяла концертам для українських громад цих країн. В 2011 році виступала в Республіці Дагестан на 20-річчі команди КВН «Махачкалинские бродяги».

У складі команди КВН " Дівчата з Житомира " двічі ставала володарем нагороди "Ківін у темному" Міжнародного музичного фестивалю команд КВН "Голосящий КиВиН" в Юрмалі (в 1997 році та в 2011 році), фіналістка ігор КВН на Кубок Президента України (2012 рік).

Читайте також: У соцмережах з’явилися фейкові сторінки загиблої Марини Поплавської з постами про збір коштів

Активно працювала з дитячими та юнацькими командами КВК України.

 • В 2015 році брала активну участь в Арт-акціях «КВН проти насильства» на Сході держави в Донецькій та Луганській областях зони АТО. В складі команди "Дівчата з Житомира" виступала в госпіталі перед представниками 95-ї бригади, а також їздила виступати перед бійцями 8-го спеціалізованого полку в Хмельницький, виступала в прифронтових містах на Сході України для військових та жителів.

Телевізійні проекти Маріанни Францівни Поплавської:

 • з 1997 року по 2002 рік – телевізійні ігри та фестивалі Вищої ліги КВН (Москва) та Відкритої української ліги КВН (Київ) творчого об’єднання "АМіК" (ведучий Олександр Масляков);
 • проект "Квартал 95";
 • 2015 – 2018 роки – проект "Дизель шоу";
 • гумористичне шоу "На трьох";
 • гумористичний серіал "Країна У";
 • кліп "Гімн Житомира";
 • була гостем численних телевізійних шоу та проектів каналів ICTV, СТБ, Нового каналу, 1+1 ("Самий умный", "Все буде добре" і т.д.);
 • знялася в епізодах двох повнометражних художніх фільмів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here